Aktualności

Ferro Wings - Fotowoltaika dla rolnictwa montaż

Dotacje

Program Agroenergia

Program AgroEnergia to wsparcie dla gospodarstw rolnych w formie dotacji, lub pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budżet programu AgroEnergia to kwota 200 milionów złotych. Całość programu została podzielona na dwie części: pierwsza część – 120 mln zł  stanowią preferencyjne pożyczki, a druga część – 80 mln zł to wsparcie bezzwrotne, czyli dotacje.

Czytaj dalej
Panele fotowoltaiczne od Ferro Wings.jpg

Fotowoltaika

Źródła energii odnawialnej 

Czym są tak naprawdę alternatywne źródła energii odnawialnej? Tak wiele o nich słyszymy i nie raz pewnie zastanawiamy się czy w skali mikro są one rzeczywiście opłacalne, czy w skali makro potrafią ochronić naszą planetę i w końcu czy nie jest to przypadkiem wyłącznie marketingowy produkt? Przyjrzymy się źródłom energii odnawialnej, jej znaczeniu w globalnym świecie.

Czytaj dalej
oferta firma.jpg

Fotowoltaika

Jak obliczyć moc fotowoltaiki?

W bardzo wielu przypadkach dachy naszych budynków to wiele niewykorzystanej powierzchni. Dlatego są często idealnym miejscem na instalacje fotowoltaiczne stając się płaszczyznami przynoszącymi wymierne korzyści. Zarówno prowadząc biznes, jak i zarządzając budżetem domowym ważne jest zaplanowanie wszystkich kosztów. Przez ostatnie lata koszt energii elektrycznej staje się coraz większą częścią naszych wydatków.  Własna instalacja fotowoltaiczna nie tylko zredukuje wydatki na prąd, ale również wyeliminuje ich wzrost w przyszłości.

Czytaj dalej
fotowoltaika 1.jpg

Fotowoltaika

Licznik dwukierunkowy 

Licznik dwukierunkowy jako jedyny potrafi podać wartości prądu zużytego w gospodarstwie i oddanego do sieci przez instalację fotowoltaiczną.  Dlatego w ciągu trzydziestu dni od jej montażu, należy założyć właśnie takie urządzenie.  

Czytaj dalej
Webp.net-compress-image-79-1200x675.jpg

Magazyny energii

Gdzie umieścić magazyn energii?

Instalacja magazynu każdorazowo powinna być przeprowadzona przez profesjonalną ekipę montażową. Montaż musi być bowiem zgodny ze standardami jakości i wymogami bezpieczeństwa.

Czytaj dalej
Webp.net-compress-image-31-1200x675.jpg

Magazyny energii

Czy magazyn energii można odliczyć od podatku?

Wśród inwestorów coraz częściej pojawia się pytanie, czy zakupione magazyny można odliczyć od podatku w ramach tzw. ulgi termomodernizacyjnej?

Czytaj dalej
Webp.net-compress-image-31-1200x675.jpg

Dotacje

Mój Prąd 5.0 – nowa edycja dotacji do fotowoltaiki i pomp ciepła

Program Mój Prąd 5. 0 finansowany przez NFOŚiGW wystartował 22 kwietnia 2023! Co najważniejsze, nowa edycja programu wprowadziła zmiany w zasadach przyznawania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych i ekologicznych źródeł ciepła. Mój Prąd 5. 0. to już nie tylko dopłaty do instalacji fotowoltaicznych wytwarzających prąd z energii Słońca, ale również wsparcie inwestycji w zakresie pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych do ciepłej wody użytkowej. W tym miejscu odpowiemy na pytania: Dla kogo jest dotacja? Jaki jest poziom dofinansowania oraz co należy zrobić aby uzyskać środki finansowe z programu Mój Prąd 5. 0?

Czytaj dalej
AdobeStock_86269618-min-1200x675.jpeg

Dotacje

Dotacja Mój Prąd dla fotowoltaiki

Mój Prąd to program rządowy mający na celu wspieranie rozwoju tzw. energetyki prosumenckiej, czyli procesu wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych na własne potrzeby i jednoczesne przekazywanie nadwyżki do sieci energetycznej, na bazie podpisanej umowy.

Czytaj dalej
AdobeStock_534471984-min-1200x675.jpeg

Dotacje

Jak złożyć wniosek o dotację Mój Prąd?

Od dnia 22. 04. 2023 roku ruszyła kolejna edycja, nabór do programu „Mój Prąd”. Jest to już piąta odsłona tego dofinansowania, dedykowanego dla mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Czytaj dalej