Pompy ciepła Panasonic

Pompy ciepła Panasonic - doświadczona marka gwarancją jakości

Pompa ciepła Panasonic to solidny produkt renomowanej marki, której początki sięgają 1958 roku. Ponad sześćdziesiąt lat doświadczenia pozwoliło na jak najlepsze dopracowanie stosowanej technologii. Co warte podkreślenia, pompy ciepła Panasonic są jednymi z najchętniej wykorzystywanych w polskich domach. Producent, który jest liderem na polskim rynku dokłada wszelkich starań, by oferowany asortyment powstał z jak największą precyzją, która gwarantuje skuteczność i wysoką wydajność. Pompa ciepła Panasonic to propozycja dla każdego, kto szuka skutecznego i efektywnego rozwiązania.

Dobór pompy ciepła Panasonic

Pompa-ciepła-panasonic-2.jpg

Dobór pompy ciepła Panasonic zależy od kilku istotnych czynników. Jednym z nich jest rodzaj budynku, w którym technologia ma być stosowana. Ważna jest także powierzchnia – zabudowy i ta, która będzie ogrzewana. Warto zwrócić uwagę na aspekty takie jak ocieplenie ścian, ilość pięter, grubość ścian wewnętrznych i izolacji, posiadanie balkonu i inne kwestie związane z samym budynkiem. Pozostałe czynniki wpływające na dobór pompy ciepła Panasonic to oczekiwana temperatura, jaka będzie utrzymywana w domu, rodzaj wentylacji, sposób ogrzewania wody, informacje o źródle ciepła, zużycie w sezonie grzewczym oraz szacunkowy koszt ogrzewania. Po uwzględnieniu tych cech, można dobrać odpowiednią do potrzeb gospodarstwa moc pompy ciepła Panasonic, która okaże się jak najskuteczniejszą opcją. Dobrą sugestią jest skorzystanie z kalkulatora doboru pompy ciepła Panasonic.

Jednofazowa, czy trójfazowa pompa ciepła Panasonic?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która pompa ciepła jest lepsza? Jednofazowa, czy trójfazowa. W internecie można znaleźć wiele mitów na ten temat. Szczególnie o tym, że pompa trójfazowa pracuje lepiej z instalacją fotowoltaiczną. Przede wszystkim to od specyfiki budynku i zadanej temperatury jest uzależniony wybór pompy ciepła jedno lub trzyfazowej. Przeważnie jeśli budynek jest parterowy, a do ogrzewania służy wyłącznie podłogówka, metraż nie przekracza 150mkw, wtedy z pewnością będziemy mieli do czynienia z pompa ciepła jednofazową. W sytuacjach, gdzie jest mieszany system tj. podłogówka i grzejniki wtedy o wyborze pompy decydują pozostałe czynniki. Natomiast przeważnie dla domów modernizowanych o większej kubaturze oraz instalacji grzewczej opartej wyłącznie o grzejniki znajdzie zastosowanie trójfazowa pompa ciepła.

Schemat podłączenia pompy ciepła Panasonic

Schemat podłączenia pompy ciepła Panasonic pozwala na jej bezproblemowy montaż. Pierwszym krokiem jest wybór najlepszego miejsca do zainstalowania pompy ciepła Panasonic. Niektóre z zaleceń mówią o tym, że hydromoduł powinien znajdować się w miejscu, gdzie nie występują temperatury ujemne, z kolei podłoże powinno być płaskie i lite. Należy także unikać źródeł ciepła i pary wodnej. Następnym krokiem jest wykonanie otworu w ścianie i tulei do montażu orurowania. Kolejną czynnością jest instalacja przewodów rurowych. Ważne jest także podłączenie przewodów do hydromodułu, by w końcu napełnić pompę ciepła Panasonic i spuścić z niej wodę. Później możesz przystąpić do ruchu próbnego i czynności kontrolnych.

Dlaczego warto zaufać uznanemu producentowi?

Pompa ciepła Panasonic to jeden układ, który odpowiada za ogrzewanie, chłodzenie powietrza i podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Sprawdzony producent to także gwarancja maksymalnej wydajności, również przy skrajnych temperaturach panujących na zewnątrz, ekologiczności i możliwość odpowiedniego dostosowania do wymagań użytkownika. Pompa ciepła Panasonic to również doskonała alternatywa dla pozostałych sposobów ogrzewania, takich jak ogrzewanie elektryczne. Co więcej, instalacja pompy ciepła Panasonic to skuteczny sposób na zaoszczędzenie cennej powierzchni mieszkalnej, a praca pompy jest cicha, dzięki czemu dla użytkownika staje się niezwykle komfortowa. Decydując się na skorzystanie z produktu cenionego w branży producenta, możesz zyskać pewność, co do jakości działania pompy ciepła Panasonic.