Falowniki Sunways

sunways-logo-740x480.png

Sunways, jest to marka w branży OZE znana wcześniej jako Sunways AG. Firma została założona w Konstanz w Niemczech w 1993 roku. Obecnie, od 2021, jako Sunways Energie GmbH rozwija działalność w zakresie falowników sieciowych, hybrydowych, przemysłowych oraz magazynów energii elektrycznej. Produkty marki Sunways cechuje wysoka jakość wykonania, bezawaryjna pracy bardzo wysokim poziom parametrów technicznych, dzięki temu falowniki zarówno jednofazowe, jak i trzyfazowe mogą bez problemu obsługiwać każdy rodzaj najnowszych typów paneli fotowoltaicznych o podwyższonych prądach zwarciowych. To powoduje, że na falowniki Sunways jest rzetelna 10-letnia gwarancja. W standardzie do każdej instalacji fotowoltaicznej opartej o falownik Sunways klient otrzymuje bezpłatną aplikację do monitoringu w języku polskim.

Strona producenta

Parametry falowników Sunways

Falowniki Sunways dzięki swojej bezwentylatorowej konstrukcji cechuje bardzo cicha praca poniżej 25 dB dla inwerterów do mocy 19 kW. Ma to ogromne znaczenie w instalacjach domowych, gdzie ciągły słyszalny dźwięk pracy falownika będzie uciążliwy dla osób przebywających w budynku. Dla opłacalności inwestycji w fotowoltaikę, każdy wyprodukowany kilowat ma znaczenie. Dlatego tak ważne jest efektywne przekształcanie prądu stałego w prąd zmienny przez falownik. Wszystkie inwertery Sunways o mocy od 4kW do 25kW posiadają sprawność pracy powyżej 98%. Natomiast falowniki powyżej 25kW uzyskują nawet maksymalną sprawność 98,6%.

Wysoka jakość falowników Sunways jest potwierdzona nie tylko licznymi certyfikatami, ale również komponentami uznanych światowych marek. To z kolei przełożyło się na akceptację falowników Sunways przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE) oraz Operatorów Systemów Dystrybucyjnych (OSD).

Najważniejsze zalety falowników Sunways

  • Sprawność sięgająca powyżej 98%

  • Falowniki wyposażone w komponenty uznanych marek

  • Moduł WiFi oraz aplikacja do monitoringu pracy instalacji fotowoltaicznej w standardzie!

  • Przystosowanie do pracy wewnątrz domu – brak hałasu nawet przy pełnym obciążeniu

  • 10 letnia gwarancja w standardzie! Zarówno na falowniki sieciowe i hybrydowe!

Rodzaje falowników Sunways w ofercie Ferro Wings

W ofercie Ferro Wings są dostępne falowniki Sunways zarówno jednofazowe, jak i trzyfazowe. Wspomniane falowniki są dostępne w trybie pracy on-grid (sieciowe) oraz off-grid(hybrydowe). Dostępny zakres mocy falowników Sunways to od 4 kW aż do 25 kW dla instalacji domowych oraz małych instalacji komercyjnych. Falowniki Sunways przeznaczone dla sektora przemysłowego posiadają moc aż do 125 kW. Zastosowanie 2 wejść MPPT przekłada się na możliwość montażu instalacji fotowoltaicznych na dachach skierowanych w dwóch różnych kierunkach świata. Wszystkie falowniki są wyposażone w wyświetlacz LED o bardzo intuicyjnej obsłudze. 

Falowniki hybrydowe Sunways w ofercie Ferro Wings

Falowniki hybrydowe Sunways to realna oferta pracy w trybie off-grid. Falownik wraz z dedykowanym systemem BMS i modułem bateryjnym jest w stanie zapewnić energię elektryczną nawet w przypadku całkowitego zaniku prądu w sieci zakładu energetycznego.  Poniżej prezentujemy najważniejsze cechy hybrydowych falowników Sunways:

  1. Ultraciche dzięki bezwentylatorowej konstrukcji 
  2. Zakres pracy baterii 135/180~750V
  3. Przejście w tryb off-grid <10ms
  4. Możliwość 2-krotnego przeciążenia wyjścia rezerwowego @60S
  5. Obsługa nierównomiernie obciążonych faz zarówno po stronie sieci jak i rezerwowej do 110%

Aplikacja monitoringu pracy fotowoltaiki w falownikach Sunways

Falowniki Sunways są w standardzie wyposażone w moduł wifi wraz z bezpłatną aplikacją działającą zarówno na systemie Android oraz iOS. Aplikacja jest również dostępna w wersji przeglądarkowej na komputer. Funkcjonalności aplikacji to między innymi: podgląd bieżących i archiwalnych poziomów produkcji energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych, podgląd bieżącego stanu pracy falownika oraz jego pozostałych parametrów, monitoring potencjalnych alertów.