Pompa gruntowa odwierty

Odwierty dla gruntowej pompy ciepła - podstawowe informacje

Odwierty do pompy gruntowej pozwalają na pozyskiwanie ciepła ze źródła, jakim jest grunt. Dlatego są one konieczne dla funkcjonowania urządzenia i trzeba uwzględnić je już na etapie montażu. Cena odwiertów do pompy ciepła gruntowej uzależniona jest od ilości odwiertów koniecznych do wykonania oraz poziomu głębokości. Przeważnie należy wykonać odwierty na głębokość 100-120m. Istotną kwestią jest też zachowanie odpowiedniej odległości między nimi i stosowanymi rurami w kształcie wąskiej litery “U”. Wartość ta zmienia się zależnie od długości sond.

Specjalista Ferro Wings pomoże w szacunkach

odwierty pod gruntową pompę ciepła.jpeg

W przypadku odwiertów pompy gruntowej, jej montażu, jak i samego doboru, warto skorzystać z pomocy fachowca. To on wesprze Cię we wszystkich szacunkach. Tym samym, zyskasz pewność, że pompa ciepła gruntowa i ilość odwiertów, z których pozyskiwana będzie energia cieplna, spełnią Twoje oczekiwania w stu procentach. Specjalista poinformuje Cię także o koniecznych do wypełnienia formalnościach. Jest to zdecydowanie, wielkie ułatwienie dla osób inwestujących. Wsparcie na każdym etapie montażu pompy ciepła gruntowej przyda się każdemu przyszłemu użytkownikowi. Już na tym etapie warto rozważyć, czy urządzenie ma służyć także do grzania ciepłej wody użytkowej.

Skontaktuj się z nami!

Ile kosztuje odwiert pod gruntową pompę ciepła?

Jak już wspomnieliśmy, cena odwiertu pod gruntową pompę ciepła ulega zmianie ze względu na ilość oraz wymaganą głębokość. Koszt szacuje się za metr bieżący wiercenia. Odwierty pod gruntowe pompy ciepła wymagają nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale także specjalistycznej wiedzy, co jest kluczowe, by wykonać je poprawnie. Wybór oferty to Ferro Wings to gwarancja kompleksowej realizacji inwestycji. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce możemy bezpośrednio oferować klientom usługi wiertnicze, posiadając przy tym bogate doświadczenie również z projektów głębokich odwiertów.

Ile odwiertów do pompy gruntowej?

W kwestii odwiertów pompy gruntowej istotną informacją może być także ich ilość. Ze względu na to, że statystycznie można pozyskanie znaczną ilość energii z pojedynczego odwiertu, dlatego na ogół wystarczają dwa do trzech wierceń. To wystarczająca ilość do dostarczenia potrzebnego ciepła. Tę wartość pomogą Ci oszacować doświadczeni specjaliści odpowiedzialni za montaż. Dzięki temu zyskasz pewność, że wywiercono odpowiednią liczbę odwiertów do gruntowej pompy ciepła.

Jaka odległość odwiertów do pompy gruntowej?

W przypadku gruntowej pompy ciepła rury usadowione są na głębokości od 40 do 150 metrów. Ważna jest jednak także odległość odwiertów pompy gruntowej z kolektorem pionowym, która zmienia się w zależności od długości sond. Przy długości poniżej 70 metrów odległość powinna wynosić 6 metrów. Z kolei przy długości w granicach od 70 do 100 metrów, wartość ta wzrasta do 8 metrów.