Usługa kafarowania

Kafarowanie co to jest?

Kafarowanie (inaczej palowanie) to usługa polegająca na wbijaniu konstrukcji stalowych do wszystkich rodzajów gruntów. Posiadamy park samojezdnych maszyn gąsienicowych firmy Gayk, które wbijają słupy stalowe pod konstrukcje fotowoltaiczne w gruntach piaszczystych, gliniastych oraz w litej skale. Jesteśmy w stanie wykonać wbijanie słupów na każdym terenie. Jednocześnie wszystkim potencjalnym inwestorom zalecamy wykonanie badania gruntu przez specjalistów lub próbne wbicie kilku słupów na terenie inwestycyjnym.

Szybkość, precyzja i terminowość w realizacji zadań

Farmy fotowoltaiczne Ferro Wings.jpg

Systemy wolnostojące w przypadku paneli fotowoltaicznych opierają się na palach. Najszybszą i najdokładniejszą metodą jest kafarowanie, czyli wbijanie słupków za pomocą maszyny. Nowoczesne urządzenia do wbijania pali umożliwiają szybką i sprawną pracę, przez co oszczędzają Państwo czas i pieniądze. Maszyny do wbijania pali są precyzyjne i pozwalają na umieszczenie słupów pod wybranym kątem. W celu zmaksymalizowania wydajności używamy sprawdzonych maszyn.

Nawet najnowocześniej sprzęt bez odpowiednich załóg nie jest w stanie wykonać poprawnie zadań. Dlatego bardzo dużą wagę przywiązujemy do permanentnych szkoleń, procedur i utrzymywania wysokiego poziomu świadczonych usług.

Precyzja w palowaniu słupów pod konstrukcję fotowoltaiczną przy budowanie farm PV jest niezwykle istotna. Ma to wpływ na stabilność całej konstrukcji, a w dłuższej perspektywie poprawne działanie całej famy fotowoltaicznej.

Wbijamy elementy do 4,5 m wysokości!

Specyfikacja dostępnego urządzenia do kafarowania

Kafarowanie Ferro Wings.jpg

Kafar gąsienicowy KB-4G jest przeznaczony do wbijania różnych profili, rur, słupków, pali za pomocą młota hydraulicznego HP700 FS marki INDECO. Maksymalna głębokość wbijania to ok. 4,2m. Istnieje również możliwość zamontowania głowicy obrotowej ze świdrem ślimakowym. Kafar posiada gąsienicowe podwozie z napędem hydraulicznym, dzięki czemu doskonale porusza się po terenie budowy.

Charakterystyka Kafara KB-4G:

  • Silnik napędowy CAT C2.2 o mocy 36,3kW i max obrotach 2600 obr./min.
  • Energia uderzenia młotka hydraulicznego 20 MPa
  • Ciśnienie pracy młota 14 MPa
  • Ilość uderzeń młota 620~1500/min
  • Docisk młota 15kN
  • Max siła wyrywania 31kN
  • Prędkość jazdy max 60m/min