Konstrukcje balastowe

Dobór konstrukcji balastowej

Dana konstrukcja balastowa jest dobierana na etapie tworzenia projektu fotowoltaicznego w oparciu o wybrane panele fotowoltaiczne oraz uwarunkowania danej połaci dachowej. W Ferro Wings w większości przypadków stosujemy konstrukcje o nachyleniu 15 i 25 stopni, gdzie panel fotowoltaiczny jest ułożony poziomo. Pozwala to na efektywną pracę panelu przy jednoczesnym zachowaniu parametrów bezpieczeństwa z uwagi na porywy wiatru. Dodatkowo montowane są wiatrownice osłaniające tylną stronę modułów fotowoltaicznych.

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 50 kWp

Konstrukcje balastowe to rozwiązanie dla budynków o dachach płaskich. Główną ich zaletą jest nieinwazyjny systemu montażu, czyli brak konieczności ingerencji w poszycie dachu. Dzięki temu mamy stuprocentową pewność, że system montażowy instalacji fotowoltaicznej nie spowoduje potencjalnych przecieków. Przy tego typu konstrukcji należy zwrócić szczególną uwagę na konstrukcję i statykę dachu, aby zachować odpowiednie parametry obciążeniowe.

Naziemne konstrukcje balastowe

Naziemne konstrukcje balastowe.png

W naszej ofercie znajdą Państwo naziemne konstrukcje balastowe dla ułożenia paneli fotowoltaicznych zarówno w pionie, jak i w poziomie. Tego typu konstrukcje doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie w gruncie występuje duża ilość okablowania, orurowania lub innego rodzaju przeszkód dla standardowej konstrukcji wbijanej. Naziemne konstrukcje balastowe to również idealne rozwiązanie dla projektów fotowoltaicznych, gdzie próby wyrywania lub opinie geologiczne nie spełniają wymaganych parametrów.

Skontaktuj się z nami i zamów konstrukcję dla siebie!