Systemy montażowe dla fotowoltaiki

Decydując się na kompleksową ofertę Ferro Wings otrzymują Państwo profesjonalny dobór elementów montażowych, które są w 100% kompatybilne z całą instalacją fotowoltaiczną. Tylko właściwie dobrane komponenty całej instalacji wraz z osprzętem i systemem montażowych to gwarancja bezawaryjnej i bezobsługowej pracy naszej elektrowni fotowoltaicznej. Dla naszych klientów w okresie gwarancyjny wykonujemy przeglądy roczne bezpłatnie!

Solidny i terminowy montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z kontrolą jakości

W Ferro Wings posiadamy własne ekipy instalatorskie. Dzięki czemu możemy dawać 100% gwarancję na solidność i fachowość wykonania montażu oraz konfiguracji zamówionej instalacji fotowoltaicznej. Nasi instalatorzy to, specjaliści z uprawnieniami i dużym doświadczeniem w branży odnawialnych źródeł energii. Realizowane przez naszych pracowników montażowych zadania są wykonywane zgodnie z normami budowlanymi oraz wysokimi standardami obsługi klientów. Nasze ekipy są koordynowane przez dedykowanych specjalistów w naszej firmie, odpowiadają oni również za logistykę i terminową realizację umowy.

Po wykonaniu instalacji kontrolę jakości montażu przeprowadza dedykowany Audytor Energetyczny Ferro Wings. Tym sposobem dbamy o jak najwyższy poziom wykonania instalacji dla naszych klientów.

W ramach kompleksowej obsługi wykonujemy pełną dokumentację zawierającą również zgłoszenie do właściwej komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Dedykowane konstrukcje Ferro Wings dla naziemnych instalacji fotowoltaicznych

W większości przypadków instalacje fotowoltaiczne są montowane w systemie wolnostojącym – przykład na zdjęciu po prawej, lub na dachach płaskich, czy skośnych. W systemach wolnostojących używamy konstrukcji wykonanych ze stali węglowej o podwyższonej wytrzymałości z obustronną powłoką cynkowo-aluminiowo-magnezową. Konstrukcja jest wbijana w ziemie lub wykonywane są stopy fundamentowe. Jest możliwość trzech opcji nachylenia paneli fotowoltaiczny 25o lub 30o lub 35o. W swojej ofercie posiadamy naziemne konstrukcje montażowe, które mogą pomieścić od 1 do aż 5 rzędów paneli fotowoltaicznych. Na nasze konstrukcje dajemy 25 lat gwarancji na elementy i 15 lat na powłokę.

Więcej o naziemnych konstrukcjach montażowych od Ferro Wings można znaleźć tutaj!

Konstrukcje naziemne dla fotowoltaiki Ferro Wings

System mocowania paneli fotowoltaicznych na dachu płaskim i skośnym

Systemy montażowe na dach płaski są wykonane z aluminium i stali nierdzewnej. Mamy tutaj do wyboru systemy inwazyjne, czyli wkręcane w strukturę dachu oraz nieinwazyjne, czyli takie, które nie są przykręcone do dachu, natomiast są obciążone bloczkami betonowymi. Konstrukcje są zbudowane z elementów trójkątnych do pionowego lub poziomego montażu paneli fotowoltaicznych. Należy pamiętać, że panele o większych rozmiarach (powyżej 2 metrów długości) ze względów bezpieczeństwa montujemy wyłącznie na trójkątach poziomych . Na tego typu konstrukcje dajemy 10 lat gwarancji. Do wyboru mamy kąty nachylenia od 15 do 35 stopni.

Przy dachach płaskich należy szczególnie zwrócić uwagę na grubość poszycia dachu oraz narażenie na czynnik wiatru. Jeżeli jest to możliwe kotwiczymy konstrukcję dodatkowo linką stalową do elementów dachu lub komina.

Fotowoltaika na dach płaskim
Fotowoltaika na dachu skośnym

Systemy montażowe na dach skośny są również wykonane z aluminium i stali nierdzewnej. Dla dachów skośnych posiadamy systemy odpowiednie dla każdego typu pokryć dachowych, od blachodachówki na rąbek stojący, po dachówkę karpiówkę, czy płaską dachówkę ceramiczną. Mamy również systemy mostków trapezowych oraz dachówek aluminiowych, które idealnie sprawdzają się na płytach obornickich. Na tego typu konstrukcje dajemy 10 lat gwarancji.

Na specjalne życzenie klienta istnieje również montaż czarnych elementów konstrukcyjnych od szyn montażowych po elementy łącznikowe. Takie rozwiązanie połączone z panelami fotowoltaicznymi typu Full Black tworzą idealnie czarną instalację. 

Ferro Wings to autoryzowany partner Corab

W zakresie systemów mocowań nawiązaliśmy współpracę z liderem rynku firmą Corab, ponieważ oferuje rozwiązania bezpieczne i o wysokiej jakości. Rozwiązania firmy Corab są pod stałą certyfikacją TÜV Rheinland Polska Monitoring+Testing. Dodatkowo rozwiązania Corab posiadają certyfikaty w klasach EXC1 i EXC2 zgodnie z normą PN-EN 1090:2012. Natomiast spawane elementy konstrukcji fotowoltaicznych spełniają standardy normy PN-EN ISO 3834:2007. Jako autoryzowany partner, którego pracownicy odbywają regularne szkolenia i posiadają uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego możemy oferować konstrukcje montażowe w maksymalnych okresach gwarancji.

INFOLINIA: 530 000 102