Ogrzewanie

Koszty ogrzewania, to wydatek każdego gospodarstwa domowego. W bardzo wielu przypadkach ogrzewanie jest zapewnione poprzez kotły na paliwa stałe, w tym kotły węglowe, olejowe lub popularne „śmieciuchy”. Rosnące koszty tego typu ogrzewania oraz wprowadzane zmiany w zakresie ochrony środowiska skutkują poszukiwaniami nowych rozwiązań, które są bardziej efektywne ekonomicznie oraz ekologiczne. Dodatkowo czynnikiem zwiększającym zainteresowanie ekologicznymi źródłami ciepła, są rządowe programy dofinansowań m.in. jak: program „Czyste powietrze”. W ofercie Ferro Wings posiadamy kompleksowe rozwiązania łączące fotowoltaikę z pompami ciepła, lub ogrzewaniem podczerwienią. Pomagamy również w załatwieniu wszelkich formalności w otrzymaniu dotacji oraz pozyskaniu finansowania zewnętrznego.

Ogrzewanie pompą ciepła

Pompy ciepła to urządzenia wykorzystujące zewnętrznie pozyskaną energię cieplną do jej kumulacji i przekazania jej do systemu grzewczego w budynku. Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów tych urządzeń.  Pompy ciepła gruntowe są to urządzenia, wykorzystujące geotermalną energię skumulowaną w gruncie. Z kolei pompy ciepła powietrze/woda, wykorzystują ciepło powietrza zewnętrznego, które zasila wodną instalację centralnego ogrzewania. Najbardziej popularne rozwiązanie w naszym kraju. Następnym rodzajem są pompy ciepła powietrze/powietrze, wykorzystujące ciepło powietrza zewnętrznego, które trafia do instalacji powietrznego ogrzewania, zapewniającej nadmuch ciepłego powietrza do pomieszczeń. Najmniej popularnymi rozwiązaniami ze względu na swoją cenę są pompy ciepła korzystające z energii hydrotermalnej, wykorzystujące energię hydrotermalną skumulowaną w wodach podziemnych, powierzchniowych lub morskich. Więcej o pompach ciepła kliknij tutaj!

Ogrzewanie podczerwienią

Jednym z najbardziej innowacyjnych sposobów ogrzewania budynków jest ogrzewanie podczerwienią. Takie rozwiązanie jest niezwykle efektywne ekonomicznie, do tego cechuje je również pozytywny wpływ na zdrowie oraz komfort cieplny osób przebywających w danym pomieszczeniu. Dodatkowym atutem jest łatwy montaż oraz możliwość dopasowania wyglądu urządzeń do preferencji klienta, zarówno pod kątem rozmiarów, kształtów oraz kolorów lub ewentualnych nadruków. Pomimo faktu, że urządzania do ogrzewania na podczerwień są nowością na polskim rynku, to z tego typu ciepłem mamy do czynienia każdego dnia, bo właśnie w taki sposób Słońce ogrzewa nas i wszystko dookoła. W ofercie Ferro Wings posiadamy urzędzenia do ogrzewania podczerwienią marki RedWell, światowego lidera w tej branży.  Więcej o ogrzewaniu podczerwienią kilknij tutaj!

Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej pompą ciepła

Posiadanie ciepłej wody użytkowej w domu w dowolnym momencie jest nieodzownym element komfortu użytkowania budynku. O ile w sezonach grzewczych w większości przypadków ciepłą wodę użytkową zapewnia kocioł grzewczy, o tyle w pozostałych miesiącach jest to pewne wyzwania. Uruchamianie kotła do podgrzewania wody staje się coraz mniej ekonomiczne, a boiler z wbudowanymi grzałkami często pochłaniają dużo więcej energii niż by to wynikało z ich nominalnej mocy. Odpowiedzią na te potrzeby jest pompa ciepła powietrzna do ciepłej wody użytkowej. Jest to urządzenie niezwykle ekonomiczne, proste w montażu i zajmuje nie wiele więcej miejsce od zwykłego boilera z wbudowanymi grzałkami elektrycznymi. Dodatkową zaletą jest również możliwość podłączenia takiej pompy do kotła głównego w danym budynku.

INFOLINIA: 530 000 102