Montaż gruntowej pompy ciepła

Jakie formalności należy spełnić przed montażem gruntowej pompy ciepła?

Montaż gruntowej pompy ciepła należy uwzględnić podczas projektowania domu. Tego typu źródła ogrzewania znajdują coraz większe grono zwolenników, głównie z uwagi na pozyskiwanie energii odnawialnej. Wiele osób zastanawia się, jakie formalności należy spełnić, zanim zdecydujemy się na montaż gruntowej pompy ciepła? W przypadku montażu zarówno poziomej, jak i gruntowej pompy ciepła nie jest potrzebne uzyskanie zezwolenia na budowę. Należy jednak podkreślić, że w przypadku montażu pompy ciepła gruntowej pionowej należy spełnić wymogi zawarte w ustawie „Prawo geologiczne i górnicze”. Przepisy jasno przewidują, w jakim czasie i komu należy zgłosić fakt przeprowadzania tego typu prac.

Jak wygląda montaż gruntowej pompy ciepła pionowej?

Montaż gruntowej pompy ciepła zorientowanej pionowo jest jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań ze względu na możliwość zastosowania na wielu typach podłoża, a także co równie ważne – można ją instalować nawet na niewielkich działkach. Najważniejszym elementem montażu pompy ciepła gruntowej tego typu jest wykonanie odwiertów. Wielu specjalistów podkreśla, że rury wymiennika ciepła usadowione są w gruncie na głębokości od 40 do 150 metrów. Jest to uzasadnione warunkami, które panują pod ziemią. Przez cały rok na głębokości około 10 metrów w głąb gruntu panuje stała temperatura, niezależnie od pory roku, co gwarantuje wydajną pracę pompy ciepła przez cały rok. Podczas montażu gruntowej pompy ciepła pionowej stosuje się rury w kształcie wąskiej litery „U”. Ważne jest tutaj zapewnienie odpowiedniej odległości pomiędzy rurami – powinna wynosić ona między 8 a 15 metrów.

Montaż gruntowej pompy ciepła – skontaktuj się z naszymi specjalistami

Zapraszamy do kontaktu z firmą Ferro Wings nie tylko w zakresie montażu gruntowej pompy ciepła. W zakres naszych działań wchodzi możliwość instalacji różnego typu urządzeń zaliczanych w poczet odnawialnych źródeł energii. Nasza firma służy pomocą w zakresie montażu pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych czy urządzeń opartych na działaniu podczerwieni.

Zobacz również:

INFOLINIA: 530 000 102