Montaż gruntowej pompy ciepła

Jakie formalności należy spełnić przed montażem gruntowej pompy ciepła?

Montaż gruntowej pompy ciepła należy uwzględnić podczas projektowania domu, lub przewidzieć odpowiednie miejsce dla odwiertów już przy istniejących budynkach. Tego typu źródła ogrzewania znajdują coraz większe grono zwolenników, głównie z uwagi na relatywnie niski koszt pozyskiwania energii do ogrzewania domu i CWU. Wiele osób zastanawia się, jakie formalności należy spełnić, zanim zdecydujemy się na montaż gruntowej pompy ciepła? W przypadku płytkich odwiertów nie obejmuje nas Prawo Górnicze i Budowalne, więc formalności są ograniczone do minimum.

Montaż gruntowej pompy ciepła – skontaktuj się z naszymi specjalistami

montaż gruntowej pompy ciepła.jpg

Zapraszamy do kontaktu z doradcami Ferro Wings nie tylko w zakresie montażu gruntowej pompy ciepła, ale i profesjonalnego i optymalnego doboru mocy grzewczej pompy ciepła. W zakres naszych działań wchodzi przygotowanie dokumentacji, wykonanie odwiertów, prace hydrauliczne, prace elektryczne i uruchomienie gruntowej pompy ciepła. Pomożemy również w przygotowaniu dokumentacji dla programu Czyste Powietrze lub Mój Prąd!

Zobacz więcej

Jak wygląda montaż gruntowej pompy ciepła pionowej?

Montaż gruntowej pompy ciepła zorientowanej pionowo jest jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań ze względu na możliwość zastosowania na wielu typach podłoża, a także co równie ważne – można ją instalować nawet na niewielkich działkach. Najważniejszym elementem montażu pompy ciepła gruntowej tego typu jest wykonanie odwiertów. Wielu specjalistów podkreśla, że rury wymiennika ciepła usadowione są w gruncie na głębokości od 40 do 150 metrów. Jest to uzasadnione warunkami, które panują pod ziemią. Przez cały rok na głębokości około 10 metrów w głąb gruntu panuje stała temperatura, niezależnie od pory roku, co gwarantuje wydajną pracę pompy ciepła przez cały rok. Podczas montażu gruntowej pompy ciepła pionowej stosuje się rury w kształcie wąskiej litery „U”. Ważne jest tutaj zapewnienie odpowiedniej odległości pomiędzy rurami – powinna wynosić ona między 8 a 15 metrów.