Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne w ofercie Ferro Wings

Bez wątpienia panele fotowoltaiczne dostępne w naszej ofercie to rozwiązanie energetyczne stworzone z myślą o nowoczesnych domach, czy obiektach komercyjnych. Ekologia i ekonomiczność idą ze sobą w parze, umożliwiając Ci świadome podejście do korzyści wynikających z naturalnych zasobów. Jednocześnie, warto wspomnieć, że proponowane przez nas panele fotowoltaiczne objęte są wieloletnią gwarancją, która odpowiada za ich skuteczność. W większości przypadków inwestycja zwraca się już po kilku latach!

Pozostałe panele fotowoltaiczne marek QCells, Longi i Risen Energy

Panele fotowoltaiczne Longi, Qcells, Risen.jpg

Posiadamy również doświadczenie w montażu całej gamy paneli fotowoltaicznych marek QCells, Risen Energy oraz Longi Solar. Są to panele fotowoltaiczne spoza naszej podstawowej oferty, głownie ze względu na słabsze warunki gwarancyjne. Gwarancja na panele fotowoltaiczne wspomnianych marek zaczyna się od 12 lat na produkt oraz do 25 lat na produkcję liniową energii elektrycznej. Więcej o tych typach paneli fotowoltaicznych można przeczytać, klikając linki poniżej:

Panele fotowoltaiczne marki SunLink

panele fotowoltaiczne Sunlink.jpg

Firma SunLink PV, założona została w 2004 r. na Tajwanie. Przez kilkanaście lat działalności w branży produkcji paneli fotowoltaicznych stała się wiodącą firmą na arenie międzynarodowej. SunLink PV, specjalizuje  się w produkcji wysokowydajnych ogniw fotowoltaicznych w technologii monokrystalicznej. Podczas swojej działalności SunLink zapracował na silną reputację jako producent wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych. Potwierdzeniem tej jakości jest 25-letnia gwarancja na konstrukcję panelu i 30-letnia gwarancja na liniową produkcję energii elektrycznej.

Zobacz więcej

Panele fotowoltaiczne marki Peimar

Panele fotowoltaiczne Peimar.jpg

Panele fotowoltaiczne marki Peimar  to kilkadziesiąt lat doświadczenia na rynku USA, Australii i Europy Zachodniej. Moduły fotowoltaiczne od włoskiego producenta posiadają aż 30 lat gwarancji na produkcję liniową energii elektrycznej oraz 20 lat gwarancji na konstrukcję samego panelu fotowoltaicznego. Dostępne są zarówno modele monokrystaliczne Full Black, jak i standardowe z czarnymi ramami oraz wykonane w technologii Half Cut.

Zobacz więcej

Profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych i duże doświadczenie Ferro Wings

Nasi specjaliści odznaczają się pełnym profesjonalizmu podejściem do każdego klienta. Dzięki ich doświadczeniu, panele fotowoltaiczne, z których będziesz korzystać, zostaną odpowiednio dobrane do Twoich indywidualnych potrzeb. Dodatkowo pomożemy Ci w przygotowaniu niezbędnych kroków formalnych, które przybliżą Cię do czerpania korzyści z własnej elektrowni fotowoltaicznej. Jedną z czynności jest wsparcie przy składaniu wniosku o dotację lub kontaktach z operatorem OSD. Setki wykonanych instalacji fotowoltaicznych własnych oraz zrealizowanych dla podmiotów trzecich zaowocowało również ogromnym doświadczeniem w montażu różnego typu paneli szerokiej gamy producentów i marek. Pozostałe przykładowe marki paneli fotowoltaicznych, które były montowane przez ekipy Ferro Wings prezentujemy poniżej:

Jakie Panele fotowoltaiczne dla gospodarstwa rolnego?

Panele fotowoltaiczne to niezwykle opłacalne rozwiązanie dla rolnictwa. To dlatego, że rozliczając się z podatku rolnego, masz prawo odliczyć 25% wartości instalacji. Jednocześnie, panele fotowoltaiczne są ekonomicznym źródłem energii, ze względu na to, że nie będą dotyczyły Cię zmiany cen prądu. Elektrownię fotowoltaiczną zamontujemy we właściwej lokalizacji – na budynku gospodarczym lub gruncie. Należy również zwrócić szczególną uwagę, czy ze względu na warunki panujące w danym gospodarstwie rolnym nie będzie konieczności zastosowania wyłączenie paneli fotowoltaicznych bifacjalnych, gdzie z obu stron ogniw fotowoltaicznych jest szkło odporne na amoniak i inne nie korzystne związki chemiczne.

Oferta paneli fotowoltaicznych odpowiednia dla Twojego biznesu

Wymienione wyżej panele fotowoltaiczne w naszej ofercie zawierają również dedykowane modele dla przemysłu. Przykładowo panele o mocy około 460 Wp nie są na tyle ciężkie, aby stanowiły zbyt duże obciążenie dla dachów. Panele bifacjalne doskonale sprawdzą się na zakładach o podwyższonym zagrożeniu pożarowanym, natomiast panele o mocy około 560 Wp doskonale sprawdzą się na instalacjach gruntowych. Niezależnie od tego, jaki biznes prowadzisz, nasi specjaliści dobiorą odpowiednie rozwiązanie do Twoich potrzeb oraz przygotują kilka opcji finansowania inwestycji, które będą dla Ciebie jak najkorzystniejsze. Z naszą pomocą przejście na energię słoneczną przetwarzaną przez panele fotowoltaiczne będzie dla Ciebie wyjątkowo komfortowe. 

Od czego zależy czas zwrotu z inwestycji w panele fotowoltaiczne?

W głównej mierze czas zwrotu z inwestycji w panele fotowoltaiczne zależy od rozmiarów instalacji. Ta z kolei zostaje dopasowana do zapotrzebowania każdego klienta. W trakcie projektowania uwzględniany jest pewien zapas energii na potrzeby rozliczeń z operatorem OSD oraz na wypadek, gdyby zużycie zwiększyło się z czasem. Jak najbardziej, możesz w każdej chwili poszerzyć elektrownię fotowoltaiczną o kolejne panele, które zwiększą jej wydajność. Natomiast należy pamiętać, że średni czas zwrotu z inwestycji w panele fotowoltaiczne, to mnie niż 7 lat!

Panele fotowoltaiczne marki Regitec

regitec-panele fotowoltaiczne.jpeg

Regitec Solar to belgijska firma działająca w sektorze fotowoltaiki już przeszło 11 lat. Wysoko wykwalifikowana kadra inżynierska każdego dnia kontroluje procesy produkcyjne paneli fotowoltaicznych, co przekłada się na bardzo wysoką jakość i trwałość produktów marki Regitec. Linia produkcyjna jest w pełni zautomatyzowana, co również ma niebagatelny wpływ na jakość panelu fotowoltaicznego. Jako oficjalny dystrybutor Regitec w Polsce możemy dla naszych klientów i kontrahentów zaproponować bardzo konkurencyjne ceny belgijskich paneli Regitec. Istotną cechą tych paneli są również chipy RFID oraz aż 25 letnia gwarancja na konstrukcję panelu fotowoltaicznego!

Zobacz więcej

Panele fotowoltaiczne marki Bruk Bet

Panele fotowoltaiczne Bruk Bet.jpg

Bruk Bet to firma obecna na polskim rynku od przeszło 38 lat. Natomiast w sektorze odnawialnych źródłem energii Bruk Bet może pochwalić się ponad 10 letnim doświadczeniem. Firma posiada nowoczesny park maszynowy zlokalizowany w Tarnowie. Zaletą produkowanych przez Bruk Bet paneli fotowoltaicznych jest bardzo wysoka jakość. Panele są poddawane bardzo wymagającym testom wydajnościowym, dzięki czemu mamy gwarancję niezawodnej pracy przez długie lata. Gwarancja na uzysk energii elektrycznej to aż 30 lat, natomiast gwarancja na konstrukcję panelu to aż 20 lat!

Zobacz więcej

Panele fotowoltaiczne marki Selfa

panele fotowoltaiczne Selfa.jpg

Selfa to firma z ponad osiemdziesięcioletnim doświadczeniem w produkcji wyrobów elektrotechnicznych. W 2004 roku rozpoczęto działalności w sektorze odnawialnych źródeł energii, a w 2012 roku została uruchomiona nowoczesna, w pełni zautomatyzowana linię technologiczna przeznaczona do produkcji modułów fotowoltaicznych. Panele fotowoltaiczne marki Selfa to wysoka jakość potwierdzona licznymi certyfikatami oraz rzetelna gwarancja polskiej firmy.

Zobacz więcej

Panele fotowoltaiczne marki Sunova Solar

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,5 kWp Ferro Wings

Sunova Solar to firma o zasięgu globalnym, produkująca moduły fotowoltaiczne, falowniki oraz składowe magazynów energii. Również cały proces projektowy jest wewnątrz firmy. Wysoka jakość paneli fotowoltaicznych jest potwierdzona aż 25 letnia gwarancją produktową i 30 letnią gwarancją na uzysk energii elektrycznej. Produkty firmy Sunova Solar można również znaleźć na rynku europejskim pod innymi znanymi markami. W naszej ofercie są dostępne wszystkie rodzaje modułów Sunova Solar: PERC, Bifacial, Full Black, czy TopCon.

Zobacz więcej

Naszym klientom oferujemy panele fotowoltaiczne głównie firm, które posiadają swoje siedziby na terenie Unii Europejskiej z uwagi na wyższy poziom gwarancji i niezawodności oraz lepszy kontakt z producentem w potencjalnych sytuacjach serwisowych i reklamacyjnych.

Co wpływa na jakość paneli fotowoltaicznych?

Panele fotowoltaiczne od Ferro Wings.jpg

Na wstępie chcemy przedstawić podstawową zasadę: panel fotowoltaiczny jest tak dobry, jak długą posiada gwarancję na swoje działanie i konstrukcję. Kolejną istotną cechą jest oczywiście moc panelu mierzona w jednostce Wp oraz jego efektywność. Jeżeli mówimy o efektywności to starajmy się szukać tych paneli, które mają ten współczynnik na poziomie ponad 20%. Następnymi cechami na które należy zwrócić uwagę jest technologia wytworzenia panelu – standardem jest PERC i coraz bardziej powszechny dzisiaj Bifacial – oraz zastosowane urządzenia zapobiegające zbyt dużemu napięciu elektrycznej w panelu. Tutaj mówimy o diodach bypass. Kolejna rzecz, to oczywiście tolerancja produkcji mocy. Natomiast należy pamiętać, że kluczem do sukcesu jest również falownik.

Popularność paneli fotowoltaicznych

Coraz częściej na dachach budynków wokół nas możemy dostrzec panele fotowoltaiczne. Na taką sytuację ma wpływ kilka czynników: coraz większa świadomość opłacalności takiej instalacji, wzrost odpowiedzialności za otaczające nas środowisko oraz wsparcie rządowe w postaci programów dotacyjnych dla gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw. Kolejnym istotnym czynnikiem jest stale rosnący koszt energii elektrycznej dostarczanej przez zakłady energetyczne w Polsce. Dlatego własna instalacja fotowoltaiczna to gwarancja redukcji obciążeń finansowych za prąd na długie lata.