Inteligentne Systemy Fotowoltaiczne

Darmowa energia ze słońca jest dostępna dla nas wszystkich praktycznie każdego dnia. Oczywiście nasłonecznienie w Polsce jest mniejsze niż np. w krajach śródziemnomorskich, ale Słońce świeci nad nami wystarczająco często i długo, by można było efektywnie wykorzystać ten fakt. Natomiast, aby tak się stało potrzebujemy nie tylko wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych, ale również inwertera, który będzie odpowiadał za optymalną pracę całej instalacji. 

Inteligentny System Fotowoltaiczny to zwiększona efektywność Twojej elektrowni słonecznej!

Instalacja fotowoltaiczna z optymalizacją FerroWings

Podstawową zaletą zastosowania optymalizacji w instalacji jest autonomiczna praca każdego panelu fotowoltaicznego.  W instalacjach fotowoltaicznych,  w których zastosowano tradycyjny falownik najsłabszy moduł powoduje zmniejszenie wydajności pozostałych modułów w obwodzie. Schemat takiej sytuacji zaprezentowano na grafice powyżej. Po lewej stronie jest zobrazowana sytuacja fotowoltaiki z optymalizacją,  po prawej natomiast standardowe rozwiązanie. Należy pamiętać, że gorsza praca panelu fotowoltaicznego może być spowodowana nie tylko zacienieniem od elementów dachu, drzew, ale również chwilowymi refleksami świetlnymi przez chmury, lub zabrudzeniami. Kolejną zaletą jest zwiększone bezpieczeństwo przeciwpożarowe, dzięki obniżonemu napięciu z pojedynczego panelu fotowoltaicznego do 1V.

W systemach fotowoltaicznych oferowanych przez Ferro Wings każdy moduł działa niezależnie i produkuje w danym momencie maksymalną ilość energii, co eliminuje straty mocy spowodowane niedopasowaniem napięcia w panelach. Dodatkowo system Ferro Wings to obszerniejszy system monitorowania i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Państwa instalacja jest również na bieżąco monitorowana u nas firmie, dzięki czemu również mamy od razu informację o potencjalnych nieprawidłowościach w pracy instalacji.

Czym są optymalizatory mocy dla paneli fotowoltaicznych?

Optymalizatory mocy to nieodzowne komponenty elektroniczne montowane przy panelach fotowoltaicznych. Ich podstawowym zadaniem jest ograniczenie niedopasowania prądowo-napięciowego w łańcuchu połączonych szeregowo modułów. Optymalizatory mocy stanowią mniej awaryjną oraz tańszą alternatywę wobec mikroinwerterów Mikroinwertery, inaczej mikrofalowniki mają dużo mniejszy zakres temperaturowy oraz mogą powodować zakłócenia w odbiorze telewizji satelitarnej oraz internetu bezprzewodowego. Co więcej gwarancja pracę optymalizatorów to aż 25 lat!

Reasumując zalety optymalizacji to przede wszystkim:

 • Wyższe uzyski energii elektrycznej!
 • Większe bezpieczeństwo przeciwpożarowe!
 • Możliwość nierównomiernego rozłożenia paneli fotowoltaicznych!
 • Tańsze i mniej awaryjne rozwiązanie w porównaniu do mikroinwerterów!
Instalacja fotowoltaiczna z optymalizacją FerroWings

Komponenty Inteligentnego Systemu Fotowolaticznego od Ferro Wings

 • Panele monokrystaliczne z gwarancją do 30 lat na produkcję liniową energii elektrycznej,
 • Inwerter SolarEdge,
 • Optymalizatorami mocy SolarEdge,
 • Kabel solarny 4PV lub 6 PV w zależności od wielkości instalacji,
 • System montażowy Corab w zależności od typu inwestycji,
 • Zabezpieczenia DC typ I + II DEHN, 
 • Zabezpieczenia AC,
 • Złączki MC4
 • Uziom instalacji fotowoltaiczne
 • Aplikacja do monitoringu pracy instalacji fotowoltaicznej
 • Dodatkowa opcja: Licznik SolarEdge Modbus
Inteligenty System Fotowoltaiczny od FerroWings

Zobacz zalety instalacji fotowoltaicznej z optymalizacją w krótkiej animacji!

Dodatkowy licznik SolarEdge Modbus

SolarEdge Modbus

Dodatkowy licznik energii elektrycznej SolarEdge Modbus umożliwia korzystanie z zaawansowanych opcji monitoringu pracy instalacji fotowoltaicznej w aplikacji MySolarEdge. Modbus zlicza nie tylko wyprodukowaną i oddaną energię elektryczną do sieci zakładu energetycznego, ale również mierzy pobrany prąd elektryczny z sieci oraz bieżącą jego konsumpcję w danym gospodarstwie domowym lub przedsiębiorstwie. SolarEdge Modbus, to również doskonałe uzupełnienie instalacji fotowoltaicznej z własnym magazynem energii elektrycznej.

INFOLINIA: 530 000 102