Pompa gruntowa odwierty

Pompa gruntowa odwierty - podstawowe informacje

Odwierty do pompy gruntowej pozwalają na pozyskiwanie ciepła ze źródła, jakim jest grunt. Dlatego są one konieczne dla funkcjonowania urządzenia i trzeba uwzględnić je już na etapie montażu. Ceny odwiertów do pompy ciepła gruntowej wahają się w zależności od cennika firmy, która je wykonuje. Istotną kwestią jest też zachowanie odpowiedniej odległości między nimi i stosowanymi rurami w kształcie wąskiej litery “U”. Wartość ta zmienia się zależnie od długości sond.

Zobacz również:

Ile kosztuje odwiert pod gruntową pompę ciepła?

Jak już wspomnieliśmy, cena odwiertu pod gruntową pompę ciepła ulega zmianie ze względu na różne wyceny wykonawców. Koszt szacuje się za metr bieżący wiercenia. Zachęcamy także do korzystania z usług najbardziej cenionych fachowców, którzy mają doświadczenie w odwiertach do pompy gruntowej i jak najlepiej wiedzą, jak przebiega montaż oraz jakie są wytyczne. Odwierty pod gruntowe pompy ciepła wymagają nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale także specjalistycznej wiedzy, co jest kluczowe, by wykonać je poprawie. Wybór oferty to Ferro Wings to gwarancja kompleksowej realizacji inwestycji. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce możemy bezpośrednio oferować klientom usługi wiertnicze, posiadając przy tym bogate doświadczenie również z projektów głębokich odwiertów.

Odwierty dla gruntowych pomp ciepła od Ferro Wings

Ile odwiertów do pompy gruntowej?

W kwestii odwiertów pompy gruntowej istotną informacją może być także ich ilość. Ze względu na to, że statystycznie można pozyskanie znaczną ilość energii z pojedynczego odwiertu, dlatego na ogół wystarczają dwa do trzech wierceń. To wystarczająca ilość do dostarczenia potrzebnego ciepła. Tę wartość pomogą Ci oszacować doświadczeni specjaliści odpowiedzialni za montaż. Dzięki temu zyskasz pewność, że wywiercono odpowiednią liczbę odwiertów do gruntowej pompy ciepła.

Zobacz również:

Jaka odległość odwiertów do pompy gruntowej?

W przypadku pompy ciepła gruntowej rury usadowione są na głębokości od 40 do 150 metrów. Ważna jest jednak także odległość odwiertów pompy gruntowej z kolektorem pionowym, która zmienia się w zależności od długości sond. Przy długości poniżej 70 metrów odległość powinna wynosić 6 metrów. Z kolei przy długości w granicach od 70 do 100 metrów, wartość ta wzrasta do 8 metrów.

Czy na odwierty do gruntowej pompy ciepła potrzebne jest pozwolenie?

Sama pompa ciepła gruntowa nie wymaga uzyskania pozwolenia. Sprawy jednak wyglądają inaczej w przypadku kolektorów. Na odwierty pompy gruntowej trzeba uzyskać pozwolenie. Jeśli odwiert ma powstać na obszarach górniczych lub poza nimi na głębokości powyżej 30 metrów, niezbędne jest sporządzenie i zaakceptowanie projektu robót geologicznych.

Specjalista Ferro Wings pomoże w szacunkach

W przypadku odwiertów pompy gruntowej, jej montażu, jak i samego doboru, warto skorzystać z pomocy fachowca. To on wesprze Cię we wszystkich szacunkach. Tym samym, zyskasz pewność, że pompa ciepła gruntowa i ilość odwiertów, z których pozyskiwana będzie energia cieplna, spełnią Twoje oczekiwania w stu procentach. Specjalista poinformuje Cię także o koniecznych do wypełnienia formalnościach. Jest to zdecydowanie, wielkie ułatwienie dla osób inwestujących. Wsparcie na każdym etapie montażu pompy ciepła gruntowej przyda się każdemu przyszłemu użytkownikowi. Już na tym etapie warto rozważyć, czy urządzenie ma służyć także do grzania ciepłej wody użytkowej.

Zobacz również:

INFOLINIA: 530 000 102