Turbina wiatrowa na dach

UWAGA!!!

Na chwilę obecną przyjmowanie nowych zleceń na turbiny wiatrowe zostało wstrzymane do odwołania z uwagi na brak komponentów w ciągu technologicznym! 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą fotowoltaiki oraz magazynów energii zapewniających prąd nawet podczas zaniku napięcia w sieci!

Turbina wiatrowa na dach - co warto wiedzieć?

Turbina wiatrowa na dach jest częścią konstrukcji przydomowej elektrowni wiatrowej. Wyróżnia się dwa rodzaje – o poziomej i pionowej osi obrotu. Każda z nich charakteryzuje się innymi cechami, jednak obie w połączeniu z resztą konstrukcji pozwalają na przemianę energii pochodzącej z wiatru w prąd. Oznacza to, że turbina wiatrowa na dach, która porusza się wraz z podmuchem wiatru, generuje elektryczność, która w zależności od mocy elektrowni, wystarcza do pełnego zaspokojenia potrzeb gospodarstwa lub też częściowego.

Zobacz również:

Turbina wiatrowa na dach pozioma

Turbina wiatrowa na dach pozioma jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem na terenie Polski. Kształtem przypomina wiatraki, które na ogół mają trzy łopaty, chociaż zdarza się, że jest ich mniej – dwie lub nawet jedna. Turbiny wiatrowe na dach są najefektywniejszym rozwiązaniem tego typu. Szacuje się, że stanowią około 95% wszystkich elektrowni wiatrowych. Warto zaznaczyć, że turbina wiatrowa na dach wymaga odpowiedniego ustawienia względem powiewu, jak również generuje więcej hałasu, niż jej pionowy odpowiednik.

Zobacz również:

Turbina wiatrowa na dach pionowa

Inną opcją do wyboru jest turbina wiatrowa na dach pionowa. Tego typu rozwiązanie generuje mniej hałasu, nie wymaga także precyzyjnego ustawienia względem wiatru. Wyglądem turbina wiatrowa na dach pionowa przypomina stację radiową. Jest rzadziej stosowana i powszechnie uznaje się ją za mniej efektywną. Mimo to może sprawdzić się w wielu przypadkach, dlatego zdecydowanie warto zapoznać się z tym rodzajem turbin wiatrowych na dach.

Moc turbiny wiatrowej na dach

Warto zaznaczyć, że moc turbiny wiatrowej na dach jest jednym z czynników, które wpływają na produkcję prądu. W przeciwieństwie do drugiego – warunków atmosferycznych – masz wpływ na jej dobór. Co ważne, turbina wiatrowa na dach nie porusza się w przypadku bezwietrznej pogody i tym samym – nie generuje energii elektrycznej. Elektrownia wiatrowa będzie miała najlepsze warunki do pracy w takich rejonach, gdzie klimat jest bardziej wietrzny. Turbina wiatrowa na dach o mniejszej mocy może pełnić funkcję dodatkowego źródła zasilania, na przykład dla małego sprzętu AGD. Mocniejsze modele mogą dodatkowo wesprzeć centralne ogrzewanie.

Turbina wiatrowa na dach - co wpływa na cenę?

Na cenę turbiny wiatrowej na dach ma wpływ jej moc. Im jest ona większa – tym droższa. Warto oszacować zapotrzebowanie na energię elektryczną i opłacalność inwestycji już na początku przygody z energią ze źródeł odnawialnych. Turbina wiatrowa na dach wchodząca w skład przydomowej elektrowni wiatrowej 5kW wystarczy do zaspokojenia potrzeb przeciętnego gospodarstwa. Taka mikroinstalacja nie wymaga uzyskania pozwolenia. Jest to rozwiązanie odpowiednie dla większości użytkowników. Moc turbiny wiatrowej na dach, która odpowiada za produkcję elektryczności, jest dobierana tak, by spełnić wszystkie potrzeby gospodarstwa, które ma objąć inwestycja.

Sprawdź także:

INFOLINIA: 530 000 102