Przydomowa elektrownia wiatrowa 5kW

UWAGA!!!

Na chwilę obecną przyjmowanie nowych zleceń na turbiny wiatrowe zostało wstrzymane do odwołania z uwagi na brak komponentów w ciągu technologicznym! 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą fotowoltaiki oraz magazynów energii zapewniających prąd nawet podczas zaniku napięcia w sieci!

Przydomowa elektrownia wiatrowa 5kW - co warto wiedzieć?

Przydomowa elektrownia wiatrowa 5kW to rozwiązanie, które sprawdzi się w rejonach Polski, gdzie występuje silniejszy wiatr. Przydomowa elektrownia wiatrowa 5kW składa się z urządzeń, które wytwarzają i magazynują energię elektryczną ze źródła, jakim w tym przypadku jest wiatr. Warto zaznaczyć, że skala produkcji jest mniejsza niż w przypadku farm wiatrowych. Wystarcza ona, by zaspokoić potrzeby jednego gospodarstwa.

Zobacz również:

Z czego składa się przydomowa elektrownia wiatrowa 5kW?

Przydomowa elektrownia wiatrowa 5kW musi spełniać mniej warunków, niż duże farmy wiatraków. Konstrukcja ta składa się z turbiny, licznika, okablowania i akumulatora, które są ze sobą połączone. Przydomowa elektrownia wiatrowa 5kW generuje odpowiednią ilość energii elektrycznej dla jednego gospodarstwa. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z urządzeń zasilanych prądem. Warto wspomnieć, że podczas projektu uwzględnia się zapas mocy, na wypadek zmian w zapotrzebowaniu.

Jak działa przydomowa elektrownia wiatrowa 5kW?

Przydomowa elektrownia wiatrowa 5kW ma na celu wygenerowanie energii elektrycznej ze źródła, jakim jest wiatr. Jest to inwestycja zgodna z duchem ekologicznego podejścia do życia. Wiatr porusza łopatami wirnika w turbinie, ruch wiatraków za pomocą przekładni jest przekazywany do generatora, który podobnie jak prądnica, wytwarza prąd, jaki dostarczany jest przez falownik do gospodarstwa. W ten sposób przydomowa elektrownia wiatrowa 5kW zasila budynek energią elektryczną.

Jakie są rodzaje przydomowych elektrowni wiatrowych?

Przydomowe elektrownie wiatrowe 5kW i inne mogą działać z wykorzystaniem turbin poziomych lub pionowych. To właśnie te pierwsze są popularniejsze w Polsce. Są one także bardziej efektywne. Warto jednak wspomnieć o tym, że generują więcej hałasu. Decydując się na przydomową elektrownię wiatrową 5kW, dobrze jest rozważyć nie tylko jej moc, ale też pozostałe aspekty, które wynikają ze specyfikacji danego rozwiązania. Mowa tu m.in. o wymogach dotyczących odpowiedniego ustawienia, co ma miejsce w przypadku turbin poziomych. Odpowiednia budowa turbin pionowych pozwala na uniknięcie przygotowań związanych z tą kwestią.

Od czego zależy jakość pracy przydomowej elektrowni wiatrowej?

Jakość pracy, to jest, generowanie prądu przez przydomową elektrownię wiatrową jest zależna od mocy turbiny i panujących warunków atmosferycznych. Warto pamiętać, że na drugi z aspektów nie mamy wpływu, dlatego to rozwiązanie sprawdza się najlepiej w wietrznych rejonach. Przydomowa elektrownia wiatrowa 5kW jest odpowiednią instalacją dla domu jednorodzinnego o przeciętnym zapotrzebowaniu na prąd. Może ona sprawdzić się nawet jako wsparcie dla centralnego ogrzewania. Z tego powodu przydomowa elektrownia wiatrowa 5kW wydaje się jedną z bardziej opłacalnych inwestycji tego typu. W doborze odpowiedniego rozwiązania, warto też skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanych specjalistów.

Zobacz również:

INFOLINIA: 530 000 102