Przydomowa elektrownia wiatrowa 3kW

UWAGA!!!

Na chwilę obecną przyjmowanie nowych zleceń na turbiny wiatrowe zostało wstrzymane do odwołania z uwagi na brak komponentów w ciągu technologicznym! 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą fotowoltaiki oraz magazynów energii zapewniających prąd nawet podczas zaniku napięcia w sieci!

Przydomowa elektrownia wiatrowa 3kW - co warto wiedzieć?

Przydomowa elektrownia wiatrowa 3kW może stać się doskonałym uzupełnieniem zasilania elektrycznego. Ta moc turbin wystarczy do zasilenia oświetlenia energooszczędnego i wsparcia działania mniejszego sprzętu AGD. Jest to tańsza z inwestycji tego typu. Przydomowa elektrownia wiatrowa 3kW sprawdzi się szczególnie w rejonach wietrznych, na przykład na pomorzu. Tam warunki są wybitnie korzystne. Warto zapoznać się z mapą, która obrazuje uwarunkowania atmosferyczne na terenie Polski.

Zobacz również:

Co wchodzi w skład przydomowej elektrowni wiatrowej 3kW?

Inwestując w energię ze źródeł odnawialnych, warto dowiedzieć się, z czego składa się przydomowa elektrownia wiatrowa 3kW. Jej części są takie, jak w przypadku innych mocy, jednak produkcja prądu jest mniejsza. W skład przydomowej elektrowni wiatrowej 3kW wchodzą turbina wiatrowa, licznik, okablowanie i akumulator. Taka konstrukcja umożliwia zaspokojenie potrzeb na energię pojedynczego gospodarstwa. Co ważne, przydomowa elektrownia wiatrowa 3kW jest wsparciem głównego źródła prądu.

Zobacz również:

Jakie są rodzaje przydomowych elektrowni wiatrowych?

Przydomowa elektrownia wiatrowa 3kW może składać się z turbin poziomych lub pionowych. W Polsce do najpopularniejszych należą pierwsze z nich. Przydomowa elektrownia wiatrowa 3kW z turbiną poziomą przypomina wiatrak. Z kolei turbina wiatrowa pionowa może przywodzić na myśl nadajniki radiowe. To one generują mniejszy hałas, nie wymagają też odpowiedniego ustawienia względem wiatru.

Od czego zależy produkcja prądu przez przydomową elektrownię wiatrową 3kW?

Produkcja prądu przez przydomową elektrownię wiatrową 3kW zależy od mocy turbiny i warunków atmosferycznych. Warto mieć na uwadze, że przy bezwietrznej pogodzie wiatraki nie obracają się i tym samym – nie produkują prądu. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie warunków na danym obszarze, w którym chcesz wykorzystywać przydomową elektrownię wiatrową 3kW do wsparcia głównego źródła zasilania. Najlepszymi rejonami Polski do inwestycji są wybrzeże Morza Bałtyckiego i Suwalszczyzna. Tam warunki są zbliżone do tych, które panują w Danii i Holandii. Mniej efektywna będzie przydomowa elektrownia wiatrowa 3kW wykorzystywana na Mazurach, Dolnym i Górnym Śląsku.

Czy potrzebne jest pozwolenie?

Przydomowa elektrownia wiatrowa 3kW nie wymaga uzyskania pozwolenia. Ogólne przepisy mówią, że zgoda jest konieczna, kiedy moc turbin przekracza 40 kW, całkowita wysokość wynosi ponad trzy metry, wiatraki wykraczają poza obrys budynku na wyżej niż trzy metry lub ingerują w konstrukcję dachu. Przydomowa elektrownia wiatrowa 3kW zalicza się do mikroinstalacji, dlatego nie jest objęta nakazem uzyskania pozwolenia. W przypadku, gdyby jednak konieczne było dopełnienie formalności, zrobisz to w większości przypadków w Urzędzie Gminy. W przypadku mocy 3kW raczej zostaną zachowane parametry, które nie podlegają dodatkowym pozwoleniom. Warto jednak upewnić się już na początku inwestycji.

Zobacz również:

INFOLINIA: 530 000 102