Przydomowa elektrownia wiatrowa 10kW

UWAGA!!!

Na chwilę obecną przyjmowanie nowych zleceń na turbiny wiatrowe zostało wstrzymane do odwołania z uwagi na brak komponentów w ciągu technologicznym! 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą fotowoltaiki oraz magazynów energii zapewniających prąd nawet podczas zaniku napięcia w sieci!

Przydomowa elektrownia wiatrowa 10 kW – sposób na ekologiczne zasilanie domu

W Polsce coraz częściej obserwujemy trend coraz większej popularności alternatywnych metod zasilania urządzeń elektrycznych. Jednym ze sposobów na uzyskanie energii OZE jest instalacja przydomowej elektrowni 10 kW. O czym należy pamiętać, decydując się na założenie przydomowej elektrowni wiatrowej 10 kW? Szeroko piszemy o tym poniżej.

Zobacz również:

Elementy, które wchodzą w skład przydomowej elektrowni wiatrowej 10 kW

Przydomowa elektrownia wiatrowa 10 kW wyróżnia się nieskomplikowaną konstrukcją. Najważniejszym elementem jest tutaj turbina, zwana potocznie wiatrakiem. To ona pod wpływem siły wiatru porusza się, co jest kluczowe dla pozyskiwania energii. Wraz z turbinami do przydomowej elektrowni wiatrowej 10 kW instaluje się także licznik, a także niezbędne przewody, które będą łączyć się z urządzeniami domowymi. Niezwykle ważny jest generator, a także akumulator, pozwalający zmagazynować nadwyżkę uzyskanej energii, co z pewnością będzie niezwykle przydatne podczas dni ze stosunkowo małą siłą wiatru.

Jak działa przydomowa elektrownia wiatrowa 10 kW?

Działanie przydomowej elektrowni wiatrowej 10 kW jest bardzo proste i opiera się o przemiany energii mechanicznej w elektryczną. Działanie siły wiatru napędza łopaty wiatraka, które poruszając się, generują energię elektryczną w generatorach prądotwórczych. Uzyskany w ten sposób prąd za pomocą poprowadzonego okablowania pozwala zasilić wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego, a także telewizory czy komputery.

Zobacz również:

Ile kosztuje przydomowa elektrownia wiatrowa 10 kW?

Przydomowa elektrownia wiatrowa 10 kW zaliczana jest do tak zwanych elektrowni małych mocy. Są one najtańsze spośród wszystkich dostępnych na rynku elementów farm wiatrowych, dzięki czemu wielu konsumentów coraz częściej uwzględnia ich zainstalowanie na swojej przydomowej działce. Cena przydomowej elektrowni wiatrowej 10 kW uzależniona jest w głównej mierze od producenta tego typu urządzeń, jednak wielu specjalistów podkreśla, że przybliżony koszt to około 80 tysięcy złotych.

Na co zwrócić uwagę przed montażem przydomowej elektrowni wiatrowej 10 kW?

Klimat panujący w poszczególnych częściach naszego kraju nie jest jednorodny, co przekłada się także na efektywność przydomowej elektrowni wiatrowej 10 kW. Wyróżniono liczne miejsca, gdzie tego typu inwestycja w zieloną energię opłaca się najbardziej. Zaliczamy tutaj głównie rejony zachodniego i środkowego Pomorza, aż po Półwysep Helski oraz północno-wschodnią część województwa warmińsko-mazurskiego. Przydomowe elektrownie wiatrowe 10 kW wyróżniają się wysoką wydajnością również w obrębie pasa Polski środkowozachodniej, aż po środkowy obszar Mazowsza.

Zalety wynikające z instalacji przydomowej elektrowni wiatrowej 10 kW

Wśród największych korzyści, jakie niesie ze sobą instalacja przydomowej elektrowni wiatrowej 10 kW, jest możliwość ekologicznego pozyskiwania prądu. Wiatraki nie emitują smogu czy pyłów, dlatego wpisują się w trend dbania o środowisko naturalne.

Zobacz również:

Ile paneli fotowoltaicznych na 4 kW mocy?

INFOLINIA: 530 000 102