Centrum szkoleniowe Ferro Wings

Cykliczne szkolenia dla ekip montażowych z zakresu fotowoltaiki i pomp ciepła

Centrum Szkoleniowe Ferro Wings przeznaczone jest do podnoszenia kompetencji zarówno przez naszych instalatorów, jak i podmioty współpracujące z naszą firmą w zakresie instalacji fotowoltaicznych, ogrzewania i klimatyzacji. Szkolenia są prowadzone przez Audytora z Ferro Wings oraz przez zewnętrznych Audytorów Energetycznych oraz inżynierów instalacji sanitarnych z ramienia producentów pomp ciepła, którzy współpracują z naszą firmą. 

Podłączenie falownika w instalacji domowej
systemy montażowe dla instalacji fotowoltaicznych

W naszym centrum uczestnicy szkoleń mają do dyspozycji panel dekarski, na którym są zainstalowane systemy montażowe przeznaczone do zamontowania instalacji fotowoltaicznych na różnego typu pokryciach dachowych:

  • dachówka ceramiczna (także karpiówka),
  • blachodachówka i blacha trapezowa (także płyta obornicka),
  • zaprezentowane również są systemy montażowe na dachy płaskie.

Dodatkowo do dyspozycji jest również interaktywny panel elektryczny. Prezentuje on działanie systemu fotowoltaicznego. wyposażony w takie elementy jak:

  1. zabezpieczenie strony DC,
  2. zabezpieczenie strony AC,
  3. inwerter jednofazowy oraz trzyfazowy,
  4. dodatkowo panel wyposażony jest w system przeciwpożarowy,
  5. panel obrazuje, także montaż uziemienia do instalacji fotowoltaicznej,
  6. dzięki zastosowaniu natablicowego transformatora oraz mostka prostowniczego Gretza jest możliwość wymuszenia napięcia stałego, takiego samego, jakie schodzi z paneli fotowoltaicznych, 
  7. omawiany panel elektryczny prezentuje również standardową wersję stringową oraz wersję na optymalizatorach mocy SolarEdge.
INFOLINIA: 530 000 102