Pompa ciepła gruntowa 18 kW

Pompa ciepła gruntowa 18 kW – niezawodny i wydajny sposób pozyskania energii do ogrzania domu i wody użytkowej

Gruntowe pompy ciepła 18 kW, podobnie jak urządzenia o innej mocy znamionowej są coraz częściej wybierane podczas budowy nowego domu i często także do modernizacji domu wybudowanego już znacznie wcześniej. Za montażem pompy ciepła gruntowej 18 kW przemawiają kwestie ochrony środowiska, a także konieczność dostosowania wykorzystywanych pieców konwencjonalnych zasilanym np. węglem do wymogów prawnych. Warto zatem zastanowić się nad wyborem gruntowej pompy ciepła 18 kW, która mogłaby być świetnym zamiennikiem węglowego pieca.

Zobacz również:

Korzyści przemawiające za instalacją gruntowej pompy ciepła 18 kW

Specjaliści podkreślają, że stosowanie gruntowych pomp ciepła 18 kW niesie wiele korzyści dla użytkowników. Jedną z najważniejszych kwestii jest ich niezawodność i bezawaryjność, co przekłada się na wydajną pracę całego systemu. Warto dodać, że nowoczesne pompy ciepła gruntowe 18 kW wyróżniają się również łatwą i intuicyjną obsługą. Producenci oferują możliwość skorzystania z dedykowanych aplikacji na smartfony czy tablety, dzięki czemu będąc poza domem, możemy regulować ogrzewanie za pomocą pompy ciepła. Warto zwrócić uwagę także na zerową emisyjność w trakcie pracy – gruntowe pompy ciepła 18 kW nie wydzielają szkodliwych dla zdrowia pyłów.

Zobacz również:

Gruntowa pompa ciepła Euros Energy od Ferro Wings

Z jakich elementów składa się gruntowa pompa ciepła 11 kW

Zasadniczo dostępne na rynku modele gruntowych pomp ciepła 18 kW składają się z tych samych elementów:

  1. parownika
  2. skraplacza
  3. sprężarki
  4. zaworu rozprężnego.

Należy zwrócić uwagę także na zastosowanie wymienników ciepła, bez których gruntowa pompa ciepła nie może działać.

Na jakiej zasadzie działa pompa ciepła gruntowa 18 kW?

Pompa ciepła gruntowa 18 kW działa w prosty sposób. W wymiennikach gruntowych stale krąży niezamarzający płyn, który pobiera ciepło z gruntu, ulegając zmianie stanu skupienia z cieczy na parę, w ten sposób przekazując energię cieplną do sprężarki. Gdy uzyskana para trafi do skraplacza, wtedy ciepło rozprowadzane jest po całej instalacji wewnątrz domu.

Jaki wymiennik ciepła zastosować do gruntowej pompy ciepła 18 kW?

Wymienniki ciepła są niezbędnym elementem dla prawidłowej pracy gruntowych pomp ciepła 18 kW. W tym przypadku mamy do wyboru dwa rodzaje zastosowanych wymienników – poziome oraz pionowe. Pierwsze z nich mają zastosowanie na działkach o dużej powierzchni, których nie planujemy w przyszłości zagospodarować nasadzeniami. Z kolei drugi typ wymienników sprawdza się w przypadku małych działek, co wiąże się z koniecznością przygotowania specjalnych odwiertów.

Pompa ciepła gruntowa 18 kW – cena

Ceny gruntowych pomp ciepła 18 kW są zróżnicowane w zależności od producenta urządzenia, a także m.in. funkcjonalności, jakie one posiadają. Do kosztu samej pompy ciepła gruntowej 18 kW należy doliczyć także koszt dokonania odwiertów czy przygotowania podłoża pod wymienniki ciepła, które są niezbędne, aby urządzenie mogło sprawnie działać.

Sprawdź także:

INFOLINIA: 530 000 102