Zestawy fotowoltaiczne

Zestawy fotowoltaiczne – gotowe komplety on-gid lub off-grid

Inteligenty System Fotowoltaiczny od FerroWings

Dostępne są skompletowane zestawy paneli fotowoltaicznych wraz z całym niezbędnym osprzętem. W takim przypadku, wszystko jest ze sobą kompatybilne, więc nie trzeba martwić się właściwym dopasowywaniem elementów montażowych i wspomagających. Gotowe zestawy fotowoltaiczne są więc wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem i w pełni kompleksowym. W ramach kategorii zestawy fotowoltaiczne możemy zakupić te dedykowane do systemu off-gid jak i on-gid. W ofercie Ferro Wings zestawy fotowoltaiczne składają się z komponentów europejskich firm, które cechuje wysoka jakość, niezawodność oraz rzetelne i solidne gwarancje.

Przykład gotowego zestawu fotowoltaicznego

Przykładowy komplet fotowoltaiczny to np.: dziesięć paneli fotowoltaicznych 375W w odpowiedniej technologii wykonania i o odpowiedniej sprawności energetycznej, dodatkowo mogą być one z powłoką ochronną zapobiegającą osiadaniu brudu czy też z samoczyszczącą się powłoką. Do tego „serce” zestawu fotowoltaicznego, czyli odpowiedni inwerter np.: hybrydowy 3-fazowy oraz komplet pasujących przewodów ze złączami. Nierzadko w zestawie paneli fotowoltaicznych można też znaleźć specjalne konstrukcje montażowe dedykowane do konkretnego typu dachu. Odpowiednie zestawy fotowoltaiczne przygotowane są pod montaż na dachu spadzistym bądź płaskim. Zestawy fotowoltaiczne można zamontować np.: na blachodachówce, dachówce, goncie, łupku, elewacji czy bezpośrednio na gruncie. Zobacz również:

Zestaw fotowoltaiczny do samodzielnego montażu – czy warto wybrać?

Na rynku dostępne są zestawy fotowoltaiczne do samodzielnego montażu, które najczęściej dzielimy na następujące kategorie – zgodnie z ich przeznaczeniem:

  • Zestawy fotowoltaiczne Do Domu / Na Działkę,
  • Zestawy fotowoltaiczne Do Kampera / Na Łódź,
  • Zestawy Fotowoltaiczne z Podziałem wg określonej Mocy.

Zestawy fotowoltaiczne do samodzielnego montażu – zwane często mikroinstalacjami – zostały tak zaprojektowane, aby w stosunkowo prosty sposób poradzić sobie z ich montażem. Rekomendujemy jednak – zwłaszcza w przypadku osób, których wiedza w tym zakresie jest ograniczona – o rozważenie bezpieczniejszej opcji montażu zestawu fotowoltaicznego przez profesjonalistów.

Fachowy montaż zestawów fotowoltaicznych to gwarancja sprawności paneli, bezawaryjność ich pracy, wysokie uzyski energii elektrycznej, a tym samym szybki zwrot z inwestycji.

Pamiętajmy, że zestawy fotowoltaiczne to wspomniane już główne elementy, ale także pozostałe jak: odpowiednie szyny, profile, łączniki, uchwyty dachowe, klemy, odgromniki i przewody – instalacyjne, solarne, uziemiające. Do zestawu fotowoltaicznego dołączona zazwyczaj jest instrukcja i poradnik budowy instalacji oraz kompletna dokumentacja pozwalająca na uruchomienie jej, zgłoszenie i wnioskowanie o dofinansowanie. Dla osoby słabo zorientowanej w tematyce fotowoltaiki montaż może jednak okazać się zbyt skomplikowany.

Zestawy paneli fotowoltaicznych i ich rożna moc

W przypadku zlecenia projektu instalacji fotowoltaicznej profesjonalistom, to właśnie oni dobiorą zestaw fotowoltaiczny dostosowany do naszych finansowych możliwości oraz montażowych. Z pewnością zapewnią również wsparcie przy wypełnianiu wniosków związanych z systemem prosumenckim on-grid, a jak również w zakresie uzyskania dofinansowań. Zestawy paneli fotowoltaicznych mogą mieć różne moce. Najczęściej są one następujące:

  • Zestaw fotowoltaiczny 5kW – minimalna wielkość powierzchni do montażu to około 35 m2
  • Zestaw fotowoltaiczny 4kW – minimalna wielkość powierzchni do montażu to około 32 m2
  • Zestaw fotowoltaiczny 10kW – minimalna wielkość powierzchni do montażu to około 73 m2. Nierzadko mamy w tym zakresie zestawy fotowoltaiczne z systemem montażowym na gruncie;
  • Zestaw fotowoltaiczny 3kW – minimalna wielkość powierzchni do montażu to około 25 m2
  • Zestaw fotowoltaiczny 2kW – minimalna wielkość powierzchni do montażu to około 14 m2
  • Zestaw fotowoltaiczny 1kW – minimalna wielkość powierzchni do montażu to około 6,5-7 m2

Zobacz także:

INFOLINIA: 530 000 102