Najważniejsze pojęcia

Ferro-Wings-Fotowoltaika-najwazniejsze-pojecia.jpg

Fotowoltaika (z języka angielskiego: photo-voltaic. Photo – jako światło, voltaic – od volt, jednostka napięcia energii elektrycznej).

Pod tym hasłem kryje się wiele pojęć oraz cała technologia pozyskiwania energii elektrycznej z kumulacji promieni słonecznych. Cel fotowoltaiki dla każdego jest taki sam – możliwie jak najtańszy prąd w gniazdku. Aby jak najlepiej poruszać się w zagadnieniach instalacji fotowoltaicznych przygotowaliśmy dla Państwa, słownik z najważniejszymi pojęciami. Wszystko po to, aby nasi klienci świadomie dokonali inwestycji oraz w pełni rozumieli korzyści wynikające z posiadania własnej elektrowni słonecznej.

Ogniwo fotowoltaiczne

jest to najmniejszy element panelu fotowoltaicznego. Zbudowany jest z krzemu polikrystalicznej lub krzemu monokrystalicznego. O różnicy między ogniwem polikrystalicznym a ogniwem monokrystalicznym pisaliśmy - tutaj. To w ogniwie dochodzi do procesu przemiany skumulowanej energii słonecznej na energię elektryczną w postaci prądu stałego.

Moduł fotowoltaiczny

jest to układ połączonych ze sobą ogniw fotowoltaicznych. Ogniwa są połączone w sposób szeregowy, lub szeregowo-równoległy. Maksymalna wartość generowanego napięcia w pojedynczych ogniwach słonecznych to 0,6V a osiągana moc to 2W. Dlatego aby osiągnąć ekonomicznie uzasadniony produkt ogniwa są łączone w moduły.

Technologia Half-cut

to specjalny sposób połączenia modułów fotowoltaicznych w taki sposób, aby częściowe zacienienie panela fotowoltaicznego nie skutkowało jego całkowitym wyłączeniem z produkcji energii elektrycznej.

Panel fotowoltaiczny

jest zbudowany z połączonych ze sobą modułów fotowoltaicznych oraz ramki spinającej oraz powłok ochronnych odpowiadających za odporność na promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i inne warunki środowiskowe. Panele oferowane przez Ferro Wings są wykonane z modułów monokrystalicznych w technologii half-cut, tak aby zapewnić jak najwyższą efektywność uzysku energii elektrycznej.

Instalacja PV

to skrótowa nazwa dla instalacji fotowoltaicznej, w której skład wchodzą panele fotowoltaiczne, falownik niezbędny osprzęt elektryczny oraz system montażowy. W Ferro Wings, dzięki zastosowaniu najwyższej klasy falowników z optymalizatorami możemy oferować naszym klientów Inteligentne Systemy Fotowoltaiczne!

Farma PV

to z kolei skrótowa nazwa dla farm fotowoltaicznych, czyli elektrowni słonecznych na otwartych terenach. Farmy fotowoltaiczne w większości przypadków są zbudowane z paneli fotowoltaicznych osadzonych na specjalnych systemach montażowych przytwierdzanych do gruntu.

Folia „EVA” oraz Folia typu „backsheet”

Pierwszy typ folii (EVA – etylen-winyl-acetat) ma za zadanie chronić ogniwa fotowoltaiczne przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz wilgocią. Natomiast folia typu „backsheet” jest mocowana na spodzie panelu fotowoltaicznego, aby zapewnić szczelność całej konstrukcji.

Inwerter (falownik)

to urządzenie odpowiadające za optymalną pracę całej elektrowni słonecznej. Jego podstawowa funkcja to zamiana prądu stałego na prąd zmienny o napięciu 230V. W stałej ofercie Ferro Wings znajdziecie Państwo inwertery najlepszych firm.

Zamów rozmowę z konsultantem

Konsultant Ferro Wings odpowie na wszelkie pytania

Podaj swój numer telefonu, zamów rozmowę i dowiedz się wszystkiego.

Konsultant skontaktuje się z Tobą w dniu roboczym w godzinach 10-15

* dane wymagane