Falowniki Selfa

Falowniki Selfa to jakość i rzetelność polskiego producenta

Falownik Selfa od Ferro Wings

Falowniki Selfa SFT nowoczesne produkty od polskiej firmy, która posiada kilkudziesięcioletnią tradycję, a w branży fotowoltaiki jest już kilkanaście lat. Podobnie jak panele fotowoltaiczne szczecińskiej firmy, tak i falowniki cechują się wysoką jakością oraz długą bezawaryjną pracą. Selfa SFT to falowniki sieciowe i hybrydowe, beztransformatorowe dla instalacji trójfazowych. Inwertery Selfy to produkty wykonane z materiałów o najwyższej jakości oraz z dbałością o każdy szczegół. Wszystkie falowniki z serii SFT są wspierane przez specjalistów i inżynierów z Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Selfa. To wszystko przekłada się na rzetelną 10-letnią gwarancję producenta SELFA GE S.A. W standardzie do każdej instalacji fotowoltaicznej opartej o falownik Selfa klient otrzymuje bezpłatną aplikację do monitoringu „Moja Selfa” w języku polskim.

Parametry falowników Selfa

Falowniki SELFA SFT cechuje bardzo cicha praca poniżej 25 dB dla inwerterów do mocy 19 kW. Jest to szczególnie istotny parametr jeśli falownik jest wykorzystywany w instalacji domowej, gdzie szum pracy może być uciążliwy dla domowników. 

Dla opłacalności inwestycji w fotowoltaikę, każdy wyprodukowany kilowat ma znaczenie. Dlatego tak ważne jest efektywne przekształcanie prądu stałego w prąd zmienny przez falownik. Wszystkie inwertery Selfa SFT o mocy od 4kW do 25kW posiadają sprawność pracy powyżej 98%. Natomiast falowniki powyżej 10kW uzyskują nawet maksymalną sprawność 98,6%.

Wysoka jakość falowników Selfa jest potwierdzona licznymi certyfikatami. Potwierdzają one fakt, że inwertery marki Selfa zostały wyprodukowane zgodne z wymogami NC RfG oraz normami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej. To z kolei przełożyło się na akceptację falowników Selfa SFT przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE) oraz Operatorów Systemów Dystrybucyjnych (OSD).

 

Zestaw fotowoltaiczny Selfa od Ferro Wings

Rodzaje falowników Selfa w ofercie Ferro Wings

Posiadamy w swojej oferice falowniki zarówno sieciowe, pracujące w trybie On-grid. Jak i falowniki hybrydowe dla pracy instalacji fotowoltaicznej w trybie Off-grid. Dostępny zakres mocy falowników Selfa SFT to od 4 kW aż do 25 kW. Zastosowanie 2 wejść MPPT przekłada się na możliwość montażu instalacji fotowoltaicznych na dachach skierowanych w dwóch różnych kierunkach świata. Wszystkie falowniki są wyposażone w wyświetlacz LED o bardzo intuicyjnej obsłudze. Dzięki zwiększonemu zakresowi prądu zawarciowego, falowniki Selfa bez problemu obsługują panele fotowoltaiczne o mocach przekraczających 400 Wp. Przekłada się to pełne wykorzystanie potencjału modułu fotowoltaicznych, bez wyłączania pracy falownika w momencie szczytowej produkcji energii elektrycznej.

Aplikacja monitoringu pracy fotowoltaiki w falownikach Selfa

Aplikacja monitoringu fotowoltaiki Moja Selfa

Falowniki Selfa są w standardzie wyposażone w moduł wifi wraz z bezpłatną aplikacją „Moja Selfa”. Aplikacja do monitoringu pracy instalacji fotowoltaicznej jest dedykowanym i autorskim rozwiązaniem opracowanym przez inżynierów Selfy. Aplikację Moja Selfa możemy pobrać z Google Play lub AppStore, a dostęp do internetu umożliwi nam śledzenie pracy naszej fotowoltaiki na całym świecie. Funkcjonalności aplikacji to między innymi: podgląd bieżących i archiwalnych poziomów produkcji energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych, podgląd bieżącego stanu pracy falownika oraz jego pozostałych parametrów, monitoring potencjalnych alertów. 

INFOLINIA: 530 000 102