Falowniki w ofercie Ferro Wings

Inwertery inaczej falowniki, to nie tylko urządzenia przetwarzające prąd stały wyprodukowany przez panele fotowoltaiczne w prąd zmienny. Ale również urządzenia kontrolujące i nadzorujące pracę naszej całej elektrowni fotowoltaicznej.  To te urządzenia podnoszą wydajność całej instalacji do rangi Inteligentnych Systemów Fotowoltaicznych. Oferowane inwertery nie tylko odpowiadają za optymalizację pracy całej instalacji, ale i zapewniają dostęp online do naszej elektrowni. W FerroWings oferujemy pełny zakres inwerterów  – od modeli  jednofazowych przewidzianych dla najmniejszych mikroinstalacji fotowoltaicznych,  do modeli trójfazowych oraz centralnych dużej mocy. Nasze inwertery mogą pracować zarówno w małych domach jednorodzinnych jak i w elektrowniach fotowoltaicznych o mocy setek kilowatów.

Falowniki z dedykowanymi optymalizatorami

Falowniki SolarEdge z optymalizacją

Falowniki SolarEdge od Ferro Wings

SolarEdge to firma, która od 2006 jest izraelskim producentem falowników wraz inteligentną technologią opartą na dedykowanych optymalizatorach mocy. Jest to sprzęt fotowoltaiczny najwyższej klasy na rynku, natomiast nie jest to najtańsze rozwiązanie. Jednocześnie należy pamiętać, że dokonuje zakupu na długie lata, to rozwiązanie na pewno zwróci się z dużą górką. Najwyższa sprawność falownika na rynku oraz optymalizacja, która znacząco zmniejsza straty uzysku energii elektrycznej to gwarancja szybkiego zwrotu z inwestycji w fotowoltaikę! Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest zwiększone bezpieczeństwo przeciw pożarowe oraz możliwość rozłożenia instalacji fotowoltaicznej na wielu płaszczyznach. Standardowa gwarancja falownika to 12 lat, z możliwością płatnego przedłużenia.

Więcej o falownikach SolarEdge – kliknij tutaj!

Falowniki Peimar z optymalizatorami

Falownik Peimar od FerroWings

Peimar to producent paneli fotowoltaicznych, który również poszerzył swoją ofertę o falowniki jednofazowe, trójfazowe, dedykowane optymalizatory oraz falowniki hybrydowe dla magazynów energii elektrycznej. Było to możliwe dzięki zebranemu doświadczeniu na przestrzeni kilkunastu lat z krajów na całym świecie. Urządzenia są produkowane we Włoszech i posiadają 10 letnią gwarancję producenta. Nasza firma, dzięki bezpośrednim umowom z firmą Peimar jest nie tylko autoryzowanym dystrybutorem włoskich falowników, ale i certyfikowaną jednostką serwisową.

Więcej o falownikach Peimar – kilknij tutaj!

Falowniki polskich producentów

Falowniki Lumel

Lumel, to polska firma już z prawie 70- letnią tradycją w produkcji urządzeń elektronicznych. Z powodzeniem sprzedaje swoje produkty na całym świecie. Falowniki firmy Lumel cechuje wysoka jakość wykonania oraz przystosowanie do pracy nawet w bardzo ciężkich warunkach. Falownik jest wyposażony w dedykowaną aplikację monitoringu wraz z polskim interfejsem. Gwarancja na falownik to 10 lat.

Więcej o falownikach Lumel – kliknij tutaj!

Falowniki Bruk Bet

Falownik BB Eco od Ferro Wings

Bruk Bet to firma obecna na polskim rynku od przeszło 36 lat. Natomiast w sektorze odnawialnych źródłem energii Bruk Bet może pochwalić się około 10 letnim doświadczeniem. Falowniki BB Eco posiadają polski interfejs oraz ulepszone kondensatory względem falowników produkowanych w Chinach. Gwarancja na falownik to 10 lat z możliwością płatnego przedłużenia.

Więcej o falownikach Bruk Bet BB-Eco – kliknij tutaj!

Falowniki Selfa

Falownik Selfa od Ferro Wings

Selfa to polski producent falowników oraz paneli fotowoltaicznych z 10 letnim doświadczeniem w fotowoltaice oraz kilkudziesięcio letnim doświadczeniem w produkcji urządzeń elektrycznych. Wysoka jakość oraz rzetelna gwarancja polskiego podmiotu to główne zalety falowników marki Selfa. Gwarancja producenta na falownik to 10 lat.

Więcej o falownikach Selfa – kliknij tutaj!

Pozostałe falowniki w ofercie Ferro Wings dostępne na życzenie klienta

Falowniki Fronius

Falownik Fronius od Ferro Wings

Fronius to austriacka firma, która od 1992 produkuje falowniki. Jest to podobna półka cenowa i jakościowa, co SolarEdge, natomiast falowniki te nie posiadają dedykowanych optymalizatorów mocy. Falowniki Fronius również dobrze znoszą upływ czasu, w nawet ciężkich warunkach pracy. Falowniki są wyposażony moduł Wi Fi wraz z aplikacją do monitoringu online. Należy dodać, że standardowa gwarancja falownika to 2 lata, a po rejestracji produktu 7 lat. Przedłużenie gwarancji na dłuższy okres jest odpłatne.

Falowniki Growatt

Falownik Growatt od Ferro Wings

Growatt powstał w 2010 roku w Chinach. Podobnie jak Fronius nie posiada dedykowanych optymalizatorów mocy i jakościowo zbliża się do Froniusa. Pomimo chińskiego pochodzenia, jest to średnia półka cenowa.  Monitoring pracy instalacji jest możliwy po wykupieniu moduł WiFi. Standardowa gwarancja to 10 lat z możliwością płatnego przedłużenia.

Falowniki Sofar Solar

Falownik Sofar Solar od Ferro Wings

Sofar Solar to również chiński producent falowników, który rozpoczął produkcję inwertów w 2012 roku. Jest to rozwiązanie najtańsze z zaprezentowanych, natomiast również nie posiadające dedykowanych optymalizatorów mocy. Falownik posiada moduł WiFi natomiast monitoring instalacji wymaga zewnętrznego oprogramowania, co stanowi dodatkowy koszt.

Falownik do fotowoltaiki – inwerter solarny, jako „mózg” całego systemu fotowoltaiki w domu i w firmie

Falownik do fotowoltaiki to element niezbędny systemu, stanowiący po panelach fotowoltaicznych drugą główną i dominującą pozycję cenową całej inwestycji w fotowoltaikę. Ze względu na jego kluczową rolę należy zadbać o jego jakość, stopień zaawansowania technologicznego, oferowane rozwiązania i czas gwarancji oraz opieki technicznej i użytkowej. Jakość falownika do fotowoltaiki rzutuje bowiem na efektywność działania systemu, jego bezawaryjność, a także czas zwrotu z inwestycji. Lepszy inwerter solarny to inwestycja teraz, z myślą o przyszłości.

Zobacz również:
Panele monokrystaliczne
Panele fotowoltaiczne

Główne zadania, które stawiane są falownikom do fotowoltaiki

Inwerter solarny to przede wszystkim zamiana stałego prądu wytwarzanego przez panele fotowoltaiczne na prąd zmienny, który może być wykorzystany bez ograniczeń dla bieżących potrzeb prywatnych i komercyjnych. Ale falownik do fotowoltaiki to nie tylko fizyczny, techniczny proces, to także inteligentne zadania w zakresie: nadzór, sterowanie, zarządzanie i monitoring. Jeśli postawimy na falownik do fotowoltaiki – inwerter solarny z wyższej półki cenowej i jakościowej to otrzymujemy urządzenie typu „smart”, które doskonale wpisuje się w pożądany model tzw. inteligentnego domu (z ang. Smart Home).

Zobacz również: 
Farmy fotowoltaiczne
Panele fotowoltaiczne Peimar
Panele fotowoltaiczne Risen

Nowoczesny inwerter solarny

Zaawansowany falownik do fotowoltaiki to technologia oparta na optymalizatorach mocy. Inwerter dokonuje analiz wszystkich parametrów rzutujących na wydajność i efektywność systemu, aby optymalizować moc, minimalizować straty i maksymalizować pobór energii. Jest to system monitoringu on-line, gdzie na bieżąco, w czasie rzeczywistym, użytkownik ma dostęp do takich informacji i danych jak:

– bieżąca produkcja energii i jej bieżące zużycie;
– analiza i trend produkcji i zużycia w okresach poprzednich, możliwość porównania, analiz i wnioskowania;
– wydajność systemu;
– status falownika.

Inteligentny falownik do fotowoltaiki to także zdalne sterowanie inwerterem i urządzeniami domowymi poprzez urządzenia mobilne i dedykowaną aplikację –  z każdego miejsca na świecie, zdalne usuwanie usterek, zdalna komunikacja z pomocą techniczną, czy wyznaczanie inteligentnych harmonogramów, planów energetycznych, aby zmaksymalizować oszczędność energii.

Jakie falowniki do fotowoltaiki – inwertery solarne, są rekomendowane?

Polecamy falowniki do fotowoltaiki dobrych i cenionych producentów, którzy działają na rynku już od lat. Jednym z najlepszych producentów jest SolarEdge – izraelski producent inteligentnych i zaawansowanych falowników. Otrzymujemy produkt z górnej półki, innowacyjny i zaawansowany technologicznie z optymalizatorami mocy. To sprawność powyżej 98 % i aż 12 letni okres gwarancji z możliwością odpłatnego przedłużenia do 25 lat.

Na podobnym poziomie jakościowym plasuje się także falownik do fotowoltaiki austriackiego producenta Fronius. Sprawność na poziomie 95-97%, 2 lata gwarancji z opcją przedłużenia do lat 20. To co stanowi przewagę falownika SolarEdge nad Fronius to brak posiadania przez Fronius dedykowanych optymalizatorów mocy. Falowniki do fotowoltaiki – inwertery solarne to także te tańsze cenowo modele, aczkolwiek również polecane, np falowniki: Growatt czy Sofar Solar.

Zobacz również:

INFOLINIA: 530 000 102