Dedykowane rozwiązania dla firm to komfort i kontrola nad rosnącymi kosztami zużycia energii

panele fotowoltaiczne slider.png

Skorzystaj z dofinansowania w programie Mój Prąd 5.0!

dofinansowanie do fotowoltaiki.png
 • Nowoczesne carporty fotowoltaiczne

 • Niezależność energetyczna dzięki magazynom energii

 • Darmowy prąd z własnej fotowoltaiki

carport fotowoltaiczny slider.png

Z przyjemnością przedstawiamy naszą wszechstronną ofertę obejmującą fotowoltaikę, turbiny wiatrowe, pompy ciepła, carporty, konstrukcje montażowe dla paneli fotowoltaicznych oraz farmy fotowoltaiczne. Nasze rozwiązania są dedykowane użytkownikom indywidualnym, firmom, rolnikom oraz instalatorom. Dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu oferujemy kompleksowe rozwiązania, które przyczyniają się do ograniczenia emisji CO2, oszczędności energii oraz poprawy środowiska.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą oraz skontaktowania się z naszym zespołem, który pomoże w doborze najodpowiedniejszych rozwiązań dla Państwa indywidualnych potrzeb. Dążymy do pełnej satysfakcji naszych klientów, oferując najwyższą jakość produktów oraz kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji projektu. Razem możemy przyczynić się do budowy lepszej, bardziej zrównoważonej przyszłości.

Gwarantowana jakość
 • Otrzymasz pełne wsparcie na każdym etapie inwestycji - od audytu fotowoltaicznego, przez profesjonalny montaż, aż po zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego oraz pomoc w złożeniu wniosku o dofinansowanie.

 • Gwarantujemy jakość wykonania oraz bezpieczeństwa funkcjonowania instalacji fotowoltaicznych.

 • Otrzymasz pełną dokumentację powykonawczą, zawierającą gwarancje produktowe oraz protokół powykonawczy z pomiarami elektrycznymi.

 • Instalacje wykonamy w oparciu o profesjonalny projekt fotowoltaiczny.

 • Wesprzemy Cię w przygotowaniu dokumentów dla dotacji w programach Mój Prąd oraz Czyste Powietrze.

 • Dla potwierdzenia naszej jakości wdrożyliśmy programy Ferro Wings Protect+ oraz Ferro Wings Care+.

Profesjonalny serwis instalacji PV
 • Wykonujemy pomiary elektryczne poprawności pracy instalacji po stronie DC i AC

 • Przegląd poprawności połączeń kablowych 

 • Przegląd konstrukcji montażowej wraz z mocowaniem paneli fotowoltaicznych

 • Kompleksowa opieka serwisowa farm fotowoltaicznych

Aktualności
AdobeStock_86269618-min-1200x675.jpeg

Dotacje

Jak rozliczana jest fotowoltaika założona w 2023 roku?

Wszystkie nowe mikroinstalacje fotowoltaiczne, rozumiane jako te do 50kWp, powstałe w 2023 roku rozliczane są według metody tzw. net-billingu. Warto przypomnieć, że prosumentami są wytwarzający energię z mikroinstalacji fotowoltaicznych (moc ich nie może przekraczać 50kWp), którzy przeznaczają ją na własne potrzeby, nie jest to ich podstawowa działalność gospodarcza.

Czytaj dalej
panele

Panele fotowoltaiczne

Dlaczego panele fotowoltaiczne zmieniają kolor?

Do przebarwień niskiej jakości folii EVA, którą pokryte są panele fotowoltaiczne, może dojść wskutek działania promieni ultrafioletowych. Wówczas stają się one brązowe, co nie jest jedynie wadą estetyczną. Trzeba pamiętać, że po zmianie koloru we wspomnianych okolicznościach może dojść do delaminacji folii. Przebarwienia na panelach fotowoltaicznych to przyczyna spadku wydajności. Ciemniejszy kolor modułów będzie bardziej absorbował ciepło, co z kolei prowadzi do nasilania się problemu. Kiedy taka sytuacja już nastąpi, należy obserwować pracę instalacji, by w ostateczności wymienić przebarwione ogniwa.

Czytaj dalej
FerroWings-realizacje-03.jpg

Fotowoltaika

Czy fotowoltaika podwyższa napięcie w sieci?

Prawdą jest, że fotowoltaika podwyższa napięcie w sieci. Warto jednak zaznaczyć, że odpowiednie wyliczenia pozwolą na określenie maksymalnej dostępnej mocy, dzięki czemu uda się uniknąć zbyt wielkiego wzrostu. Taka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy falownik wysyła większą wartość prądu, napotykając opór. Wówczas dochodzi do podwyższenia napięcia, które może być spowodowane zarówno problemami występującymi w Twoim gospodarstwie, jak i okolicy, w której się znajduje.

Czytaj dalej

Zamów rozmowę z konsultantem

Konsultant Ferro Wings odpowie na wszelkie pytania

Podaj swój numer telefonu, zamów rozmowę i dowiedz się wszystkiego.

Konsultant skontaktuje się z Tobą w dniu roboczym w godzinach 10-15

* dane wymagane